Rozzuřený Sobotka: Nečasi, nestrkej hlavu do písku a vysvětli mnohamilionové odměny!

Praha - Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka ve středu vyzval premiéra Petra Nečase (ODS), aby zaujal jasné stanovisko k vyplácení statisícových odměn vysokým státním úředníkům. Pokud vláda nenavrhne do konce února řešení, přijde ČSSD v této věci se svým legislativním opatřením, tvrdí Sobotka.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Sobotka

"Sociální demokracii to vyplácení mnohamilionových odměn výrazně pobouřilo. Ukázalo se, že jde o rozšířenou praxi, ne o exces jednoho ministra," uvedl Sobotka na středeční tiskové konferenci a pokračoval: "Chtěl bych vyzvat premiéra Nečase, aby přestal strkat před tímto problémem hlavu do písku."

Sociální demokraté zároveň prohlásili, že pokud Nečasova vláda do konce února nepřipraví jasné řešení, které by podobné praxi vyplácení vysokých odměn do budoucna zamezilo, jsou připraveni sami předložit legislativní opatření, které výši odměn takzvaně zastropuje.

"Obáváme se totiž, že ty vysoké odměny budou vypláceny v letošním roce znovu," vysvětlil Sobotka.

Podle ČSSD by jen 28 milionů korun vyplacených Úřadem vlády na odměnách v minulém roce stačilo na průměrný plat 950 policistům za jeden měsíc.

Socialisté ale kritizují i odměny na ministerstvech školství, dopravy, vnitra či práce a sociálních věcí.

Sobotka na středeční tiskové konferenci také označil za zbytečnou snahu Nečasova kabinetu změnu ústavních pravidel pro vyslovení nedůvěry vládě.

"Jde o snahu vlády premiéra Nečase o další omezení kontrolních funkcí opozice a ztížení její kritické role v našem parlamentním systému. ČSSD tento návrh zásadně odmítá a rozhodně ho nepodpoří," dodal šéf sociálních demokratů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama