Drábku, rezignuj! Máš chaos na úřadech! Vzkazuje ČSSD

Praha - Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) by měl rezignovat kvůli kolapsu systému vyplácení sociálních dávek na úřadech práce, prohlásil ve středu předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj Drábek neříká veřejnosti pravdu o tom, co se na úřadech práce děje.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Bohuslav Sobotka

"ČSSD hlasovala proti takzvané sociální Drábkově reformě a napadli jsme ji i u Ústavního soudu. Varovali jsme vládu, aby ty procesy neuspěchala. Všechny naše obavy se ale v těchto dnech potvrzují," uvedl šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka.

Podle něj se také ukázalo, že ministr Drábek neříká veřejnosti pravdu o tom, co se na úřadu práce děje: "Ten systém kolabuje na základě rozhodnutí vlády a ministra Drábka. Právě ministr Drábek trval na tom, že se ten systém spustí od 1. ledna tohoto roku a že úřady nebudou mít vůbec žádný čas na to, aby ten nový systém vyzkoušely."

O chaosu a kolapsu systému, který v minulých letech fungoval, prý mluví i samotní zaměstnanci úřadů práce.

"My jako sociální demokraté jsme přesvědčeni o tom, že ministr Drábek musí na funkci člena vlády rezignovat. Musí jednoznačně vyvodit svou osobní odpovědnost za chaos, který na úřadech práce panuje," prohlásil Sobotka s tím, že by měl Drábek odstoupit okamžitě, a pokud tak neučiní, měl by premiér Petr Nečas (ODS) navrhnout prezidentovi jeho odvolání.

"Žádnou jinou reakci nepokládá sociální demokracie za adekvátní. Na schůzi Poslanecké sněmovny proto budeme chtít slyšet od předsedy vlády i samotného ministra jasnou informaci o tom, co se děje na úřadech práce," doplnil šéf ČSSD.

Ten také dodal, že sociální demokraté nevěří tomu, že by vláda po těchto problémech dokázala v příštím roce bez problémů spustit reformu penzijního systému. Mají tak údajně další argument pro to, aby trvali na jejím odložení.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama