Vražda kmotra Mrázka: Svědek do ní namočil ČSSD

Praha - Kontroverzní podnikatel František Mrázek a majitel bezpečnostní agentury Jiří Kubín byli zavražděni kvůli kompromitujícím materiálům, kterými chtěl Mrázek vydírat politiky ve sporu o Setuzu. Informace o tom přinesla středeční Mf Dnes na základě výpovědi údajného svědka, vězně Vladimíra Petruse.

Přidejte svůj názor

Vladimíra Petruse policie zatkla a později soud poslal na 15 let do vězení za to, že si měl objednat vraždu spolumajitele bezpečnostní agentury Lenia Jiřího Kubína. Toho vrazi zastřelili 13. března 2006.

Petrus, který vinu od začátku popírá, podle Mf Dnes přišel s tvrzením, že Kubín i Mrázek zemřeli kvůli CD s kompromitujícími materiály na politiky. Ty si měl u Kubína objednat Mrázek, který potřeboval na politiky z tehdy vládní ČSSD tlačit ve sporu o podnik Setuza.

Petrus podle Mf Dnes policisty již při prvním výslechu upozornil na to, že Kubín zemřel kvůli informacím, které na někoho měl. Policie se ale jeho tvrzením tehdy nezabývala a Petrus pak údajně ze strachu až do roku 2010 mlčel.
 
Poté o všem informoval detektivy ÚOOZ, žádal po nich ale, aby mu výměnou za jakékoli další informace zaručili obnovení procesu. To mu detektivové zaručit nemohli, a proto další pátrání vyšlo naprázdno. Petrus měl podle Mf Dnes přístup ke Kubínovu sejfu a tři dny po jeho zavraždění jej vybral, zda v sejfu byly i ony kompromitující CD, zatím neprozradil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama