Kalousek má zase trable: Jarolím z VV na něj podal trestní oznámení

Praha - Další trestní oznámení na ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) podal místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím. Kalousek měl pochybit v kauze akciové společnosti Ostroj Opava, další informace Jarolím zveřejní až po víkendovém sjezdu TOP 09.

Přidejte svůj názor

371

"Včera jsem trestní oznámení podal, ale nebudu se k tomu dál vyjadřovat kvůli víkendovému sjezdu TOP 09. Ať si odsněmují, co potřebují. Začátkem příštího týdne k tomu zveřejním další informace," řekl Mediafaxu Jarolím s tím, že by nechtěl průběh sjezdu a jeho výsledek ovlivňovat. Mediafaxu pouze prozradil, že oznámení se týká Ostroje, a. s. Čeho nezákonného se Kalousek dopustil, však specifikovat nechtěl.
 
"Já jsem řekl, že na Kalouska podám další trestní oznámení, a to jsem učinil," uzavřel Jarolím.
 
"Ve středu odpoledne bylo podáno trestní oznámení na Kalouska a Radka Šnábla, potvrdila Mediafaxu Irena Válová, mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze. Oznámení se týká i bývalého ředitele odboru na ministerstvu financí.
 
O problémech s Ostrojí Opava hovořil 16. září loňského roku také předseda KSČM Vojtěch Filip. "Prostřednictvím médií jsem veřejnost seznámil s tím, jak ministr Topolánkovy vlády Miroslav Kalousek, ač zákon mu nařizoval konat, neudělal nic v případě společnosti Ostroj Opava při výmazu miliardových zástavních práv ČR na katastrálním úřadu v Opavě. Tím došlo k nezákonnému obohacení vedoucích představitelů zmíněné společnosti a k poškození České republiky," řekl tehdy Filip.
 
Zdůraznil, že TOP 09 v přehledu darů přiznala, že společnost Ostroj jí věnovala milion korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova blamáž, vysokoškoláky do vlády raději nepouštět. Politici glosují…

17.07.2018 17:12 Aktualizováno Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes oznámil, že rezignuje. Politici jeho…

Krčála má v čele MPSV nahradit Maláčová. Zeman bude situaci řešit v sobotu

17.07.2018 17:03 Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes přijal rezignaci Petra Krčála a premiérovi Andreji Babišovi …

Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal…

17.07.2018 15:54 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je…

Ministr Krčál rezignoval. Nechci být zátěží pro vládu ani ČSSD, prohlásil

17.07.2018 15:23 Aktualizováno Praha – Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál končí ve funkci. Oznámil to na tiskové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama