Babiš promluvil o Klusovi a jeho bojkotu. Co mu vzkázal?

Praha - Zpěvák Tomáš Klus vydal veřejné prohlášení, ve kterém vysvětluje, že se rozhodl nespolupracovat s médii patřícími do mediální skupiny MAFRA, která patří Andreji Babišovi. Zároveň už nebude hrát na akcích, která tato média - popřípadě jiné Babišovy firmy - sponzorují. Sám Babiš říká, že jej to mrzí a že se s Klusem pokoušel setkat.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

Babiš poskytl rozhovor server iDnes.cz. Řeč přišla i na Tomáše Kluse a další umělce, kteří se rozhodli neposkytovat rozhovory médiím patřícím do koncertu Andreje Babiše a nevystupovat na akcích, které Babišovy firmy nějakým způsobem financují.

„Pana Kluse neznám osobně. Vím, že má vůči mně negativní názor,“ přiznal český premiér. „Snažil jsem se s ním v minulosti setkat, to odmítl. Jestli ho ta myšlenka napadla kvůli Colours of Ostrava? Nevím. Moje bývalá firma sponzoruje ten festival dlouho,“ připomněl Babiš.

Připomněl také, že to není poprvé, kdy se písničkář vůči jeho osobě ostře vymezil. „Mě to mrzí, protože mě nezná. Vím, že měl spor s Richardem Krajčem kvůli tomu, že jsme podporovali Kryštof kempy. Beru to na vědomí,“ prozradil šéf hnutí ANO.

Pokud by měli umělci, kteří jej bojkotují, zájem, rád by se s nimi prý setkat. „Ale to je teď taková móda. My jsme vyhráli volby a naše vláda dostala důvěru. Měli by nám dát šanci. Já jsem v minulosti podporoval kulturu, plno zpěváků, jako ministr financí jsem navyšoval peníze do filmu, takže nechápu, co mi je vyčítáno,“ podivuje se Babiš.

Ke Klusově výzvě se mezitím přidali další umělci. Patří mezi ně Jiří Macháček, herec a frontman skupiny MIG 21, Matěj Ruppert a jeho skupina Monkey Business, či herečka Iva Pazderková.

Vstupte do diskuze (85)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Babišovi nestačí miliardy, Zeman si nenašel pět minut na Čechy. Hlasatelka…

21.08.2018 19:08 Praha - Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk…

Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Michal Mazanec

21.08.2018 17:53 Praha - Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu…

Pietní akt se změnil v demonstraci proti Babišovi. Bureš ven, křičeli lidé

21.08.2018 14:24 Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu. Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama