Babiši, ty malá, zbabělá, ukňouraná sketo. Premiér si postěžoval, jak mu v Česku ubližují, reakce jsou ostré

Praha - Mirek Topolánek se tvrdě obul do šéfa vlády Andreje Babiše (ANO). Kritizuje ho za jeho stížnosti, které vznesl v souvislosti s jeho kauzou kolem spolupráce se Státní bezpečností (StB).

Přidejte svůj názor 53 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

Babiš podle zjištění serveru Seznam Zprávy podal v polovině června u Evropského soudu pro lidská práva žalobu na Slovensko, která má celkem 600 stran. V ní si Babiš mimo jiné stěžuje na verdikt slovenského Ústavního soudu, který zrušil rozhodnutí krajského i nejvyššího soudu, podle nichž byl Babiš veden jako agent StB neoprávněně. 

Po verdiktu Ústavního soudu se prý rozjela kampaň proti němu a jeho rodině. „Stěžovatel je v médiích označován jakožto estébák, mafián, agent tajné služby, ničitel demokracie, napodobitel Putina, prototyp škodlivého politika,“ píší Babišovi právníci.

Za jeho stížnosti se mu v Česku dostalo ostré kritiky. „My tebe estébákem nesmíme, ty nás zloději ano? Ty malá, zbabělá, ukňouraná sketo. Koupit se dá leccos, vylepšená minulost obtížně,“ pustil se do premiéra Andreje Babiše někdejší premiér a expředseda ODS Mirek Topolánek.

Jeho slova pak doplnil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Zásadně protestuji proti nespravedlivé urážce premiéra vyslovené přívlastkem “malá”,“ rýpnul si.

Kalousek se do Babiše pustil také kvůli migraci. Babiš se pro Novinky.cz nechal slyšet, že „ je přesvědčen, že se ilegální migraci musíme ubránit za každou cenu“. Tím ale Kalouska moc nepotěšil.

„Proti nelegální migraci jsme všichni. Už proto, že není legální. Posoudit ale žádost uprchlíka o azyl a v případě, že mu jde o krk, mu ten azyl poskytnout, není nelegální. To je povinná lidskost. Nezdá se, že by v tom tenhle ekonomický imigrant měl jasno,“ postěžoval si poslanec TOP 09.

Vstupte do diskuze (53)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Babišovi nestačí miliardy, Zeman si nenašel pět minut na Čechy. Hlasatelka…

21.08.2018 19:08 Praha - Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk…

Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Michal Mazanec

21.08.2018 17:53 Praha - Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu…

Pietní akt se změnil v demonstraci proti Babišovi. Bureš ven, křičeli lidé

21.08.2018 14:24 Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu. Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama