Babišova diplomka není dostupná? Šéf ANO prozradil pikantní detaily

Praha - V posledních několika dnech a týdnech se dostalo hned několik členů vlády pod tlak kvůli svým diplomovým pracím. Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO a ministr práce Petr Krčál (ČSSD) kvůli údajnému plagiátorství odstoupili, ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) krizi ustál. Novináři se začali pídit i po diplomové práci premiéra Andreje Babiše (ANO).

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny

Babiš byl po maturitě přijat na Obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Bratislavě, kterou ukončil s červeným diplomem. Nechal se slyšet, že studium nebylo náročné, dokonce se prý nudil. Jeho diplomovou práci si ale dnes už nikdo nemůže přečíst.

Ve školních archivech se z ní podle zjištění serveru seznamzpravy.cz dochoval jenom název „Všeobecná dohoda o clech a její vliv na liberalizaci mezinárodního obchodu“.

V té době totiž nebylo jasně určeno, jak dlouho se musí závěrečné práce uchovávat. Ve Slovenské ekonomické knihovně se prý z důvodů nedostatku kapacity skladovaly závěrečné práce zpravidla 5 let. Pak byly vyřazeny.

Ke spekulacím o své diplomce se na sociálních sítích vyjádřil i sám Babiš. „Moje diplomka? Psal jsem ji o GATT, Všeobecné dohodě o clech a obchodě, kde pracoval i můj táta,“ potvrdil zjištění novinářů český premiér.

Popsal také, jak přesně vznikala. „Ťukal jsem ji po večerech na psacím stroji s kopírákem a kouřil jsem při tom. Denně jsem dal dvacet červených marlborek,“ práskl na sebe Babiš.

Vstupte do diskuze (48)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama