Jak to bylo se Zemanem a penězi z H-Systemu? Ovčáček se do krve pohádal s Marvanovou

Praha - Kauza H-System dál budí velmi silné vášně. Advokátka Hana Marvanová zdůrazňuje fakt, že část peněz od klientů skončila v ČSSD. Bylo to b době, kdy stranu vedl současný prezident Miloš Zeman. Její slova ale pořádně vytočila mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Jiří Ovčáček

Ovčáček oznámil, že Zeman se v úterý dne 31. července 2018 na Pražském hradě setká s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským a předsedou Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem. Mluvit budou o kauze H-System.

Na tato jeho slova zareagovala i bývalá právní zástupkyně části poškozených klientů H-Systemu, advokátka Hana Marvanová. Podle ní část peněz „vylákaných podvodem od klientů končila v pokladně ČSSD" v době, kdy byl předsedou strany Zeman.

„Propojení Smetky a spol. na Miroslava Šloufa a další poradce Miloše Zemana je pak také patrné z policejních odposlechů. Miloš Zeman pak koncem 90. let poškozeným klientům slíbil, že se zasadí o to, aby většinu peněz dostali zpátky. Neudělal nic,“ reagovala na Ovčáčkova slova o schůzce Marvanová.

Podle Ovčáčka je to ale pouhá snaha očernit hlavu státu. „Vaše úporná snaha očernit pana prezidenta je marná. Veřejnost velmi dobře vidí, že si jen vedete v dresu STAN účelovou předvolební kampaň. Pražský magistrát Vás evidentně převelice láká,“ kritizuje mluvčí Marvanovou, které bude kandidovat v podzimních komunálních volbách.

Podle advokátky ale Ovčáček neříká pravdu. „Já čerpám mimo jiné z rozsudku soudu z roku 2004, kde jsou tyto informace uvedeny. Vy své tvrzení opíráte o co? Přestaňte neustále lhát,“ rýpnula si Marvanová.

Ovčáček ale trval na tom, že jde o kampaň proti Zemanovi. „Evidentně se snažíte veřejnosti namluvit, že měl Miloš Zeman z kauzy H-System osobní prospěch a byl s ní osobně spojen. A to prostě není pravda! Proto trvám na svém názoru, že jde z Vaší strany o účelovou kampaň před volbami do pražského zastupitelstva,“ pokračoval hradní mluvčí.

„Paní Marvanová jako správná “liberálka” celou věc natolik přepálila, že nemá žádný dopad a hlavně působí nedůvěryhodně. To je jí paradoxně vlastně jedno. Jediným cílem je dostat se do médií a oslovit pražské kavárenské voliče, kteří nenávidí Miloše Zemana,“ dodal Ovčáček.

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama