Naprosto šílené! Ozbrojení migranti. Hollane, toto chceš do Brna? Kvůli přijímání migrantů je zase veselo

Praha/Brno – V médiích se ve čtvrtek objevila zpráva, že se stovkám migrantů podařilo proniknout z Maroka do severoafrické španělské enklávy Ceuta. Migranti „z ničeho nic, velmi násilně“ překonali plot. Tato zpráva vyvolala i rozruch i u nás. Opět rozvířila debato o tom, zda by Česko mělo přijmout alespoň malé množství běženců.

Přidejte svůj názor 60 komentářů

Michal Hašek

Více než 600 migrantům se ve čtvrtek podařilo proniknout do Ceuty. Při potyčkách provázejících násilné překonání plotu utrpělo zranění 15 španělských policistů a 30 migrantů. Někteří z migrantů útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny. Další uprchlíci byli vyzbrojeni zápalnými lahvemi či sprejovými lahvemi s hořlavými látkami.

Například bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) v té souvislosti připomněl, že hnutí Žít Brno nedávno navrhlo, že by Brno mohlo přijmout několik migrantů z Itálie, pokud se na tom domluví česká a italská vláda.

„Hollane, toto chceš do Brna??? Sbal si Atomovou Báru a Freuda a zajeďte do Ceuty podívat se na vlastní oči,“ vzkázal náměstkovi brněnského primátora Matěji Hollanovi, šéfce hnutí Žít Brno Barboře Antonové a brněnskému zastupiteli za Žít Brno Martinu Freundovi. „Jen tam na ně, prosím Tě, nekřič jako na Ukrajině v baru při bičování “I want more”,“ rýpnul si Hašek, který připomněl známou Hollanovu kauzu.

Na jeho slova zareagoval na sociálních sítích právě Freund. „Tady někomu praskla žilka...“ okomentoval Haškova slova komunální politik.

Hašek však nebyl jediný, kdo se ke zprávě ostře vyjádřil. „Naprosto šílené! Jde o ozbrojený útok. Co bude příště? Střelba a granáty? Migranti na policisty házeli fekálie a nehašené vápno, které dráždí a leptá kůži,“ postěžoval si mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

I on v té souvislosti zmínil hnutí Žít Brno. „Žít Ceutu. Obohacení v praxi,“ přisadil si Ovčáček.

Vstupte do diskuze (60)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 14:30 Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 13:35 Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Rozbroje v pražské ČSSD? Pavlík vpálil Novákovi mrtvé duše, ten si to…

20.08.2018 11:46 Aktualizováno Praha - Komunální volby se blíží a v metropoli je už znát napětí. Půtky zasáhly sociální demokracii…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama