Marcela Augustová přestřelila? V ČT udělala něco, nad čím divákům vyjelo údivem obočí nahoru

Praha - V pořadu české televize Události, komentáře se diskutovalo o klientech H-Systemu. Ve studiu byl také jeden z těch mladších politiků - Pirát Mikuláš Ferjenčík (31). Moderátorka Marcela Augustová (52) se ale v souvislosti s jeho osobou dopustila něčeho, co by si asi dovolit neměla. Alespoň podle poslankyně ODS Jany Černochové.

Přidejte svůj názor 91 komentářů

Marcela Augustová

Černochová vyčetla ostřílené moderátorce České televize její příliš familiérní chování k některým hostům ve studie.

„M. Augustová teď v Událostech komentářích oslovila poslance familiárně "Mikuláši". Nechce se mi věřit, že by ČT pod tlakem konkurence měnila standard a vyjadřovala sympatie k politikům tak neprofesionálním způsobem? Považuji to za přešlap, byť by "Marcela" byla třeba jeho tetou,“ rýpnula si poslankyně ODS.

V následných komentářích jí jeden z diskutujících vyčetl, že se jen za každou cenu snaží kopat do veřejnoprávní televize. „Nekopu do ČT, pouze se podivuji nad tím, že se jedna zkušená profesionálka nechá takto unést. Nic víc v tom nehledejte. Nechci mít z ČT neformální Barrandov....“ zdůraznila politička, podle které jde jen o princip.

Na její slova na sociálních sítích zareagoval i zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský. Ten uznal, že moderátorka přestřelila. „To nebylo šťastné a soudím, že Marcele, která je v novém prostředí a pod jistou dávkou stresu, to prostě uklouzlo,“ zastal se své kolegyně.

Přesto by prý kvůli jedné situaci nevyvozoval větší závěry. „Z jednoho nevinného okamžiku bych si závěry dělat nedovolil a už vůbec ne takové, že je to pod tlakem konkurence,“ dodal Lutonský.

Vstupte do diskuze (91)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama