Velké ryby před komisí k OKD? Dnes má vypovídat Špidla, v pátek Sobotka

Praha - Před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci OKD by dnes měl vypovídat Vladimír Špidla (ČSSD), který byl premiérem v době, kdy se řešil prodej minoritního státního podílu v OKD společnosti Karbon Invest Viktora Koláčka a Petra Otavy.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Vladimír Špidla /ČSSD/

Původně dohodnutou cenu 2,25 miliardy korun v květnu 2004 neschválil antimonopolní úřad. O čtyři měsíce později kabinet Stanislava Grosse schválil prodej menšinového podílu firmě Karbon Invest za 4,1 miliardy korun.

Mezi šesticí lidí, kteří by měli dnes před členy komise předstoupit, patří také právník Radek Pokorný a bývalý zaměstnanec Fondu národního majetku (FNM) Jan Juchelka. 

Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), jenž byl v době privatizace menšinového podílu ministrem financí, by měl před komisi předstoupit v pátek. Se Sobotkou by mohla souviset pozvánka pro právníka Pokorného. Sobotka si podle dřívějších informací Mladé fronty Dnes nechal v roce 2006 zpracovat podklady pro Evropskou komisi právě u kupce OKD, společnosti Karbon Invest, která si na ni najala právní kancelář Pokorný, Wagner & spol. Sobotka v této kanceláři dříve pracoval a přiznává, že se přátelí s jejím spolumajitelem Pokorným.

Juchelka působil od poloviny 90. let ve Fondu národního majetku (FNM) a v době, kdy se vyjednávalo o prodeji státního podílu těžařské firmy, byl předsedou výkonného výboru fondu. 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama