Kalousek? Kraďousek! Proč bych se měl omlouvat symbolu korupce, diví se Babiš

Praha - Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyzval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k omluvě za výroky, které na jeho adresu předseda vlády vyslovil během schůze k vyslovení důvěry vládě. Babiš ale dal jasně najevo, že se omlouvat nehodlá. A tato svá slova potvrdil i dnes.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Andrej Babiš a Miroslav Kalousek
doporučujeme

Babiš na plénu reagoval na Kalouskova slova o tom, že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. „Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech," prohlásil Babiš.

Kalousek předtím premiérovi taky řekl, že „kňourá a fňuká", a řekl mu, že chlap mluví i s lidmi, kteří mají jiný názor. "Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor," zdůraznil Kalousek s odkazem na demonstraci, která se konala pod okny Sněmovny.

„Budu chtít omluvu vzhledem k tomu, že mám v ruce důkazy, že ty výroky jsou nepravdivé, ať už se to týká padáků nebo nařčení z opilosti. Pevně doufám, že to pan premiér nahlédne a omluví se, aniž bychom to museli řešit právními kroky," uvedl. Babiš ale v reakci na jeho slova uvedl, že se omlouvat nehodlá.

A ani s odstupem času si to nový premiér nerozmyslel. Serveru Novinky.cz jasně řekl, že se Kalouskovi omlouvat nehodlá. „V žádném případě, symbolu korupce se určitě omlouvat nebudu,“ reagoval Babiš. „Je to z veřejného prostoru. Většina lidí na sítích ho nazývá ‚kraďousek‘, takže jsem čerpal z veřejných zdrojů,“ trvá na svém Babiš.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 14:30 Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 13:35 Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Rozbroje v pražské ČSSD? Pavlík vpálil Novákovi mrtvé duše, ten si to…

20.08.2018 11:46 Aktualizováno Praha - Komunální volby se blíží a v metropoli je už znát napětí. Půtky zasáhly sociální demokracii…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama