Zeman by měl raději mlčet? Advokátka na něj udeřila kvůli kauze H-systém. A Hradu se to líbit nebude

Praha – Verdikt v kauze H-systém pobouřil celou řadu politiků i odborníků. Překvapující bylo toto rozhodnutí i pro advokátku Hanu Marvanovou, která část rodin zastupovala. V té souvislosti si ale nedopustila také kritiku prezidenta Miloše Zemana.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Marvanová, Hana

Družstvo Svatopluk sdružující některé bývalé klienty zkrachovalé společnosti H-Systém musí podle Nejvyššího soudu do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy. Soud vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josefa Monsporta. Lidé, kterých se rozhodnutí týká a kteří si domy sami dostavěli, se odstěhovat odmítají.

Verdikt podle Marvanové ukazuje obrovskou nespravedlnost celé kauzy H-Systém. „Kauza H-Systém vypovídá o dvou věcech: 20 let od prohlášení konkurzu a konec kauzy je v nedohlednu. Tisíc rodin přišlo v H-Systému o obrovské peníze, které nedostaly zpět,“ upozornila právnička.

„Jaká je reakce státu? Prezident Klaus většinu viníků amnestoval. Majetek získaný podvodem zmizel. Soudy rozhodují v rozporu s elementárním pocitem, co je spravedlivé. Ministerstvo spravedlnosti nechce přiznat klientům ani odškodnění za neuvěřitelné průtahy v řízení a porušení práva na spravedlivý proces. Nedivme se, že si mnoho lidí myslí, že u nás není právní stát!“ zuří Marvanová.

Kromě samotného rozhodnutí soudu ale ostře kritizuje i komentář prezidenta Miloše Zemana k celé kauze. Zeman totiž uvedl, že rozsudek, spolu s osvobozujícím rozsudkem v kauze OKD, a dalšími rozsudky, vyvolává vážné pochybnosti jak o kvalitě, tak o lidskosti našeho soudního systému. Dodal, že je připraven setkat se s předsedou Nejvyššího soudu ČR Pavlem Šámalem a diskutovat na toto téma.

Jenže podle advokátky by měl Zeman ke kauze raději mlčet. „Reakce M. Zemana je neskutečná. Dělá, jako kdyby s kauzou H-Systém neměl nic společného. Ale část peněz vylákaných podvodem od klientů končila v pokladně ČSSD v době, kdy byl předsedou. Spojkou mezi ČSSD a Smetkou z H-Systému byl poradce premiéra Zemana Miroslav Šlouf,“ zdůraznila na twitteru Marvanová.

Vstupte do diskuze (73)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Babišovi nestačí miliardy, Zeman si nenašel pět minut na Čechy. Hlasatelka…

21.08.2018 19:08 Praha - Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk…

Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Michal Mazanec

21.08.2018 17:53 Praha - Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu…

Pietní akt se změnil v demonstraci proti Babišovi. Bureš ven, křičeli lidé

21.08.2018 14:24 Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu. Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama