Metnarova diplomka? MeToo po Česku, nikdo tam nezbyde. V září budeme mít úplně jinou vládu, varují politici

Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar se zařadil k dalším politikům u nichž panují problémy ve vysokoškolské práci. Ve své diplomové práci z roku 2004 totiž podle České televize řádně neuváděl citované zdroje. Zpráva vyvolala další ostré komentáře především z řad opozice.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Lubomír Metnar

Podezření z plagiátorství se týká diplomové práce na téma kolektivní investování, kterou Metnar obhájil v roce 2004 na Ostravské univerzitě. Práce sice obsahuje seznam použitých zdrojů, v samotném textu je ale jen velmi málo průběžných odkazů. Nejméně osm stran je úplně převzatých z knihy, nebo je text jen mírně upraven, není tu ale jasně vyznačeno, že jde o převzatý text.

Metnar, který kvůli této zprávě zrušil cestu na Slovensko, podezření z plagiátorství označil za překvapení. Je si prý jistý, že veškeré zdroje uváděl. Práci si chce znovu prostudovat, a pokud se podezření potvrdí, zváží rezignaci.

Například Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek poukázal, že Česká republika má větší probléme, než je plagiátorství. „Kdyby byl ministr Metnar podezřelý z dotačního podvodu a byl proto stíhán, mohl by být v klidu. To je v souladu s etickým kodexem vlády dle jejího předsedy. Protože ale špatně citoval v diplomce, může ho to stát křeslo. Hlavně, že máme jasno v prioritách,“ rýpnul si Kalousek

Místopředsedovi ODS Martinu Baxovi je celá věc pro smích. „Když teď čtu, že i ministr Metnar zváží rezignaci kvůli své diplomce, napadá mě parafráze slavné písně: “řekni, kde ti ministři jsou”...“ komentoval kauzu na sociálních sítích.

„Malá, Krčál, Metnar... tak jestli to půjde takto dál, tak bude v září sedět ve Sněmovně úplně jiná vláda než ta, co dostala důvěru. Kde to jsme?“ podivuje se lidovecký poslanec Marek Výborný.

A podobně to vidí i další opoziční politička. „Tohle začíná být hodně zajímavé. #MeToo po Česku #NikdoTamNezbyde“ rýpnula si na twitteru místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Možné plagiátorství není první Metnarův problém. Ministr obrany působil také v jedné z represivních složek komunistického režimu - v pohotovostním pluku od 1. března 1988 do 23. února 1989. 

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama