Exministr vnitra podpořil návrh Hollana a spol. na přijetí uprchlíků. To snad ne, zděsili se lidé

Praha/Brno - Debata o návrhu brněnského hnutí Žít Brno o možném přijetí několika desítek migrantů z Itálie, pokud se na tom dohodne česká a italská vláda, nekončí. Do věci se vložil i bývalý ministr vnitra František Bublan (ČSSD), který tento nápad ocenil.

Přidejte svůj názor 64 komentářů

František Bublan /ČSSD/

Politik Martin Freund z hnutí Žít Brno na facebooku zveřejnil mail od někdejšího ministra Františka Bublana (ČSSD). V něm současný senátor Bublan vyjadřuje podporu výzvě na pomoc migrantům.

„Dovolte, abych vám vyjádřil podporu a poděkování za politickou odvahu, kterou jste projevili výzvou přijmout malou část uprchlíků z Itálie. Jsem si vědom toho, že jde o symbolický počin, kterým jenom částečně solidarizujeme s jinou zemí EU a také s lidmi, kteří hledají (Ať již oprávněně nebo marně) útočiště v Evropě, ale je to důležitý akt sdílené odpověděnosti ve společenství EU. Proti uměle vyvolané hysterii a strachu z migrace není možné možné bojovat mlčením a pozicí, že nás se to netýká, ale pozitivními kroky,“ napsal v mailu Bublan.

Senátorovo ocenění návrhu žít Brno následně na svém facebooku zveřejnil také Senát. „Oceňuji vyjádření hnutí Žít Brno za humanitní a proevropský postoj k italské žádosti o pomoc a vyjadřuji podporu jejich politické odvaze,“ říká k aktuálnímu dění František Bublan, předseda senátního zahraničního výboru.

Jeho slova ale některé jeho kolegy nepotěšila. „Tím jsi Františku moc nepomohl ČSSD v Brně,“ vzkázal Bublanovi jeho stranický kolega a exsenátor Zdeněk Škromach. „Senátoři tu nejsou proto, aby sloužili jakékoli straně...“ vzkázal mu obratem další senátor – Václav Láska.

Další diskutující ale pro Bublana už takové pochopení neměli. „To snad ne!“ podivoval se jeden z uživatelů.

„Připojuji se k poděkování. Zvací dopisy jsou občas prostě potřeba. jinak by si ti Češi snad mohli myslet, že jejich zahraniční politika je pořád ještě v kompetenci demokraticky zvolené vlády. Naštěstí stojí na stráži Bilak, Indra, Hollan, Freund a spol. Ti něco takového nedovolí, i kdyby sem ty lidi bez dokladů měli pašovat v kufru,“ ironicky komentoval jeho slova jeden z naštvaných Čechů.

Vstupte do diskuze (64)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 14:30 Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 13:35 Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Rozbroje v pražské ČSSD? Pavlík vpálil Novákovi mrtvé duše, ten si to…

20.08.2018 11:46 Aktualizováno Praha - Komunální volby se blíží a v metropoli je už znát napětí. Půtky zasáhly sociální demokracii…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama