Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s Babišem

Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby přizval jejich experty na jednání Rady vlády pro informační společnost (RVIS) a poskytoval jim materiály z těchto jednání.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ivan Bartoš, předseda Pirátů

Babiš řekl, že ANO už Pirátům spolupráci v oblasti digitalizace nabízelo. "My jsme je zvali, reakce nebyla žádná. Teď si dělají nějaké PR. Mohli se už dávno zapojit, my jsme je o to žádali," řekl.

Šéf Pirátů Ivan Bartoš v dopisu zmiňuje dřívější Babišův výrok, že ANO nabízelo Pirátům spolupráci při zavádění eGovernmentu. Podle Bartoše to ale není pravda. "V rámci našich jednání s hnutím ANO tato možnost či konkrétní nabídka z Vaší strany nezazněla," napsal Bartoš.

Piráti nyní sami žádají o zapojení do projektů digitalizace státní správy. "Věříme, že přítomnost a aktivita odborníků z Pirátské strany bude přínosem pro tolik nutnou digitalizaci české státní správy," uvedl Bartoš v dopisu Babišovi.

Premiér uvedl, že Piráti se mají obrátit přímo na na vládního zmocněnce pro informační technologie Vladimíra Dzurillu. "Zástupce Pirátů zapojíme do pracovních skupin Rady vlády pro informační společnost, kde se na pracovní úrovni připravují podklady ke koncepci Digitální Česko. Pro zapojení ať kontaktují předsedu rady Vladimíra Dzurillu," napsal Babiš ČTK.

Piráti se chtějí zaměřit zejména na elektronickou identitu, na zavedení elektronických sbírek zákonů nebo na digitalizaci zdravotnictví. 

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro exposlance ODS? Němcová se u soudu divila, vypovídala kvůli…

21.08.2018 10:35 Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 21:00 Aktualizováno Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama