Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je chytrák, to jeho krajani zbili českého číšníka

Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům nizozemské diplomacie, že migranty jiné barvy pleti by v Praze zbili. Připomněl, že to byli právě občané Nizozemska, kteří nedávno v české metropoli někoho napadli.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Michal Hašek /ČSSD/

„Projděte se ulicí ve Varšavě nebo v Praze. Tam nechodí vůbec žádní barevní lidé. Ti lidé (migranti) jsou během týdne pryč. Byli by pravděpodobně zbiti," uvedl šéf nizozemské diplomacie Stef Blok. Cizinci jiné barvy pleti podle něj nemají ve východní Evropě žádné vyhlídky na normální život.

Jeho slova se ale nelíbí exhejtmanovi Michalu Haškovi. „Pán je chytrák... v Praze asi dlouho nebyl... nedávno totiž nějací jeho krajani zbili českého číšníka...“ připomněl kauzu, ke které došlo nedávno v centru české metropole. „Doufám, že si velvyslance povolá Jan Hamáček a bude požadovat za Českou republiku omluvu za tyto nepřijatelné výroky,“ dodal Hašek.

K problematické migrantů se pak Hašek ještě vrátil, když komentoval návrh hnutí Žít Brno, podle kterého by Brno mohlo přijmout několik desítek migrantů z Itálie, pokud se na tom dohodne česká a italská vláda.

„Žít Brno směřuje do politického suterénu a je to pro Brno a jižní Moravu dobře. Budeme muset takovéto stále zoufalejší výkřiky ještě do 6. října vydržet. Pozice země a její vlády je jasná - nelegální migranty nepřijímáme,“ vzkázal exhejtman Jižní Moravy.

Migranti podle něj o Brno ani nestojí. „Oni chtějí do Německa a dostávat německé sociální dávky, Hollan a spol. by měli konečně uznat, že Brno fakt není součást říše, i když si bývalé německé spoluobčany a soukmenovce tak rádi připomínají, samozřejmě za veřejné peníze...“ rýpnul si do hnutí Hašek.

Vstupte do diskuze (66)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro exposlance ODS? Němcová se u soudu divila, vypovídala kvůli…

21.08.2018 10:35 Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 21:00 Aktualizováno Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama