Jak to chodí při hlasování? Nový senátor popsal nehezké praktiky ANO a hned byl napomenut

Praha - Poté, co ve středu složi slib nový senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21) je Senát opět kompletní. Goláň byl zvolen ve zlínském obvodu a nahradil Františka Čubu (SPO). Hned první den v nová práci se podivoval nad tím, jak to při hlasování chodí.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Senát ČR, ilustrační foto

Daňový poradce Goláň už pomohl vytvořit v horní komoře nový Klub pro liberální demokracii - Senátor 21, v němž se spolu s ním sdružili čtyři senátoři za Zelené a Piráty.

Goláň ihned po složení slibu začal popisovat, co se v Senátu vlastně děje. „Pan Babiš nám teď vypráví, jak jsme zastavili uprchlíky a jak se nám podařilo odmítnout Dublin. On se svým kreditem v EU by nebýt Polska nedokázal zastavit vůbec nic. Na můj slib tady bylo plno, na jeho projev odešli téměř všichni,“ rýpnul si nový senátor.

Senátor, který nahradil Čubu, také popsal, jak to chodí při hlasocání. „Sedím uprostřed senátního klubu ANO. To se jim líbit nebude. Hned při hlasování o změně správního řádu šéfka klubu poučila všechny kolem, že hlasují u správního řádu ano. Svobodné vědomí a svědomí v praxi,“ vysmál se hnutí Goláň, který byl zvolen za hnutí Senátor 21.

A podobně to prý funguje i při hlasování o jiných návrzích. „Nyní probíráme zákon o urychlení plošných staveb (silnice, dálnice) a zase předsedkyně klubu ANO obešla stolky a řekla, hlasujeme pro. Jako kdyby to byly nesvéprávné děti,“ popsal nový senátor.

Poukázal také na to, že takové věci se řeší na klubu a ne až na zasedání pléna, kam už mají přicházet senátoři z klubů poučení. „Normální člověk se rozhodne podle debaty, podle pro a proti, která slyší od jednotlivých řečníků. Senátoři za ANO jsou ještě před debatou poučeni, že mají hlasovat pro zákon, asi aby si to v průběhu debaty třeba nerozmysleli. Welcome to the Jungle,“ dodal Goláň.

Později Goláň dodal, že má celá „kauza" ještě pokračování. „Teď mě navštívila předsedkyně klubu ANO, že se jim nelíbí, jak o nich píši a začala mi to vysvětlovat, proč ta tak u nich je. Že jsme senát a že se ani dalším předsedům nelíbí, jak ze senátu referuji. Tomu moc nevěřím, protože jsem s ostatními mluvil a nikdo si nestěžoval. Já toto avizoval předem, že to budu dělat," připomněl. 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro exposlance ODS? Němcová se u soudu divila, vypovídala kvůli…

21.08.2018 10:35 Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 21:00 Aktualizováno Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama