Trvalé kontroly na hranicích? Podle Zemana by to svědčilo o selhání politiků

Praha - Podle prezidenta Miloše Zemana by případná kontrola na německých hranicích kvůli migraci měla být pouze dočasná. Pokud by byla trvalá, svědčilo by to o selhání politiků. Vyjádřil se taky k žádosti Itálie o pomoc s uprchlíky.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Hranice České republiky

Dle Zemana lze pochopit žádosti Itálie o pomoc v otázce migrace, protože je přetížena uprchlíky. "Ale řešením není rozptýlit tyto uprchlíky do dalších zemí, ale vrátit je, pokud nedostanou azyl, do zemí původu a těmto zemím původu pomoci," řekl v rozhovoru pro ČTK.

Zopakoval, že by byl pro zřízení takzvaných hotspotů nebo pro pomoc například při investicích do dopravní či vodovodní infrastruktury. Dodal, že migrace odchodem mladých zdravých mužů oslabuje země jejich původu.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer se v minulých týdnech dostal do sporu s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v otázce obnovení kontrol na německých hranicích. Chtěl tak bojovat s migrací. Merkelová jeho snahu odmítala kvůli obavám, že by stejným způsobem následně postupovaly i další země EU, což by ukončilo Schengen.

"Já se obávám, že jakákoli kontrola na hranicích by měla být pouze dočasná, což mimochodem pravidla Schengenu umožňují, ale kdyby byla trvalá, svědčilo by to o selhání nás politiků," řekl Zeman.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama