Vytrhané drápy, kůže, smrad, tygří kosti a vývary. Policie při razii u Berouska narazila na otřesné věci

Praha - Policie tento týden zasahovala hned na několika místech kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty. V kauze už byly obviněny tři osoby. Na veřejnost mezitím pronikly děsivé detaily o tom, co policie při razii nalezla.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

policejní zásah kvůli chráněným zvířatům (16.7.2018)

Střeleného tygra, vytrhané drápy z dalšího jedince, kůže, tygří kosti a vývary. A větší obnos peněz. To vše podle Lidových novin zajistili detektivové při pondělní razii. Při ní policisté prověřovali podezření, že se v České republice zabíjí přísně chráněná zvířata pro komerční účely.

Celníci a policisté také našli tělo čerstvě usmrceného tygra a kůže velkých kočkovitých šelem. V objektu využívaném jedním z obviněných mužů navíc objevili 20 zmražených těl jiných chráněných živočichů, například bobra, ledňáčka nebo poštolky.

Policie po razii obvinila tři lidi věku 35, 56 a 67 let, kteří mají trvalé bydliště v Praze, na Českolipsku a na Žatecku. Hrozí jim až pět lez vězení. Celníci a policisté zasahovali v Praze, středních a severních Čechách. Kauza se podle zpráv médií týká zabíjení tygrů v Zooparku Bašť severně od Prahy, který provozuje Ludvík Berousek, a následného zpracovávání tygřích produktů ve vietnamské komunitě.

Podle zjištění Lidových novin byl zadržen mimo jiné Berousek, který se dlouhodobě věnuje chovu šelem, vietnamský obchodník, který zajišťoval prodej, a preparátor ze severních Čech, který měl na starost zpracování mrtvého zvířete.

Sedmašedesátiletý obviněný podle policie choval tygry a dodával je pětatřicetiletému preparátorovi, kterého dnes soud poslal do vazby. Muž tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Oba muži jsou Češi. Šestapadesátiletý obviněný je Vietnamec, jenž údajně trestnou činnost organizoval a hotové produkty prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa.

Robert Šlachta z Generálního ředitelství cel uvedl, že cena tygra se pohybovala okolo 100.000 až 150.000 korun za zvíře. Kůži prý preparátor prodával od 50.000 do 100.000, drápy za 2500 a jeden gram masoxu za 1500 korun.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro exposlance ODS? Němcová se u soudu divila, vypovídala kvůli…

21.08.2018 10:35 Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 21:00 Aktualizováno Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama