Hlavně na něj hystericky neřvi, že je to ožrala a zloděj zlodějská. Kalousek radí Babišovi, jak s Contem jednat o uprchlících

Praha - Italský premiér Giuseppe Conte poslal otevřený dopis svému českému protějšku Andreji Babišovi. Reagoval tak na jeho víkendové odmítnutí italské žádosti o pomoc se skupinou 450 migrantů. Čeští politici teď radí Babišovi, jak by se měl zachovat.

Přidejte svůj názor 68 komentářů

Andrej Babiš a Miroslav Kalousek

Conte pozval Babiše do Říma, aby si o italském návrhu na evropský přístup k řešení ilegální migrace promluvili osobně. Babiš má za to, že Evropa musí vyslat signál, že nelegální migrace je nepřípustná a přijímání dalších lidí problém jenom zhoršuje. „Takový přístup je ale cesta do pekel. To jenom motivuje pašeráky a zvyšuje jejich příjmy," uvedl Babiš.

S tím ale Conte nesouhlasí. „Nevydali jsme se na cestu do pekel, ale zvolili jsme cestu legality a společné odpovědnosti," napsal Babišovi v dopise. „Kdo vstoupí do evropské země, vstoupí do Evropy. A nikdo z nás si nemůže myslet, že to zvládne sám! Promluvme si, milý Andreji. Zvu Tě do Říma, jestli chceš, abychom probrali italský návrh na evropský přístup (k migraci)," dodal.

Radu premiérovi poslal například jeho politický nepřítel Miroslav Kalousek. „Promluv si s ním, Andreji. Hlavně na něj, prosím, hystericky neřvi, že je to ožrala a zloděj zlodějská,“ rýpnul si šéf poslanců TOP 09 s odkazem na nedávné jednání Poslanecké sněmovny, kdy Babiš na Kalouska drsně vyjel. „A měj na paměti, že může přijít chvíle, kdy pomoc budeme potřebovat zase my. Při rozpočtové politice Tvé vlády je to dost pravděpodobné,“ dodal Kalousek.

Podobně  to vidí český ekonom a někdejší ministr financí Ivan Pilip. „Nevydali jsme se na cestu do pekel, ale zvolili cestu legality a společné odpovědnosti, napsal premiér italské vlády, považované za radikální, premiéru Babišovi. Pochopí AB konečně, že cesta do pekel je sobectví a odmítání spolupráce s jinými zeměmi?“ zajímá Pilipa.

Naopak mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se Babiše zastal. „Pan premiér to sice za zásadový postoj k migraci schytal od Italů, ale má v této věci jasnou podporu občanů naší země ,“ uvedl Ovčáček na twitteru.

Vstupte do diskuze (68)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Babišovi nestačí miliardy, Zeman si nenašel pět minut na Čechy. Hlasatelka…

21.08.2018 19:08 Praha - Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk…

Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Michal Mazanec

21.08.2018 17:53 Praha - Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu…

Pietní akt se změnil v demonstraci proti Babišovi. Bureš ven, křičeli lidé

21.08.2018 14:24 Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu. Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama