Maláčová ministryní práce? Názory politiků se různí

Praha - Ministryní práce se má stát Jana Maláčová (ČSSD), ve funkci nahradí Petra Krčála, který rezignoval kvůli plagiátorské kauze. Předsedkyně sněmovního sociálního výboru Radka Maxová (ANO) soudí, že spolupráce s Maláčovou by nemusela být špatná, ačkoli mají na některé záležitosti rozdílné názory.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Radka Maxová

Maxová uvedla, že Maláčovou zná už z minulého volebního období. Ministryně dosud vedla na úřadu odbor rodinné politiky a politiky stárnutí. "V některých oblastech jsme si rozuměli, v některých jsme si nerozuměli, co se týká osobních názorů, i výborových. Ale myslím, že uběhl určitý čas a že spolupráce by nemusela být špatná," řekla ČTK Maxová. 

Místopředseda sociálního výboru Jan Bauer (ODS) uvedl, že Maláčovou nezná. "Na ministerstvu práce a sociálních věcí to nebude mít lehké nikdo. Odešla řada odborníků a po vládě ČSSD se objevila řada vážných obvinění a trestních oznámení," napsal dnes ČTK Bauer, podle něhož začíná být kabinet ANO a ČSSD "vládou národní ostudy".

"Za paní Maláčovou nejsou vidět žádné velké úspěchy, a to je na ministerstvu už hodně dlouho," uvedla místopředsedkyně výboru za Piráty Olga Richterová. 

Další místopředsedkyně výboru Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vidí limity Maláčové v tom, že není politička, ale úřednice. "Což určité omezení při projednávání některých zákonů být může, protože ministr musí být schopen působit i z hlediska politického a mít určité vyjednávací schopnosti," řekla. Ocenila naopak odbornost Maláčové, navzdory rozdílným názorům podle Pekarové Adamové resortu rozuměla. "V tomto směru bych jí rozhodně dala šanci. Nemyslím si, že z hlediska odbornosti jde o špatnou volbu," dodala poslankyně.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Babišovi nestačí miliardy, Zeman si nenašel pět minut na Čechy. Hlasatelka…

21.08.2018 19:08 Praha - Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk…

Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Michal Mazanec

21.08.2018 17:53 Praha - Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu…

Pietní akt se změnil v demonstraci proti Babišovi. Bureš ven, křičeli lidé

21.08.2018 14:24 Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu. Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama