Ovčáček se naštval: Ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Pražská kavárna zůstala mezi půlkami

Praha - Summit v Helsinkách, na kterém se setkali šéf Kremlu Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump, ostře sledoval také Hrad. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček jej peprně komentoval na sociálních sítích, neopomněl rýpnout do České televize i pražské kavárny.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Jiří Ovčáček

Ovčáček sledoval summit na sociálních sítích. Sdílel například slova Donalda Trumpa pronesná před i po setkání s Putinem. „Donald Trump k Vladimiru Putinovi: Svět chce vidět, že spolu vycházíme dobře. Jsme velké jaderné mocnosti, držíme 90 % jaderného potenciálu, tato síla je negativní. Musíme s tím něco udělat. Svět na to čeká. Těším se na osobní diskusi s vámi,“ citoval například Ovčáček šéfa Bílého domu.

Mluvčí Hradu také sledoval komentáře, která se objevovaly v České televizi. „V ČST hlásili, že v Helsinkách prezident USA Donald Trump na úvod jednání významně mrkl na ruského prezidenta Vladimira Putina. Mrknutí, které změní svět?“ zajímalo Ovčáčka,

Zaujalo ho třeba také moment, kdy Putin Trumpovi předal oficiální míč z právě skončeného mistrovství světa ve fotbale, které pořádalo právě Rusko. „Helsinky. Míč byl vržen!“ zaradoval se mluvčí. Fotbal pak označil za „nový symbol velmocenské diplomacie“.

„Americká volební noc v ČST Praha pokračuje. Trump je Putinův agent, ble, ble, ble, line se z Kavčích hor,“ postěžoval si následně na komentáře, které zazněly v ČT. „Dnes se plně potvrdila má teze z roku 2016: Pražské kavárně vždy vadila východní půlka. Po vítězství D. Trumpa jí vadí i ta západní. A tak zůstala osamocena mezi půlkami,“ rýpnul si.

Setkání obou státníků ocenil i český prezident Miloš Zeman. „Pan prezident uspořádání setkání prezidentů USA a Ruska v Helsinkách uvítal. Je velmi důležité, aby spolu velmoci vedly dialog. Jen prostřednictvím dialogu se totiž dají vyřešit zásadní problémy," citoval ještě před ukončením vrcholné schůzky Zemana jeho mluvčí.

Slova, která v souvislosti se summitem v Helsinkách zazněla v ČT se nelíbila ani místopředsedovi SPD a předsedovi poslaneckého klubu hnutí Radimu Fialovi. „Česká televize nám teď vysvětluje, jak je Trump hloupý, že našel konstruktivní dialog s Ruskem. Včetně bruselských neomarxistů. Je to velká naděje pro naši svobodu a suverenitu,“ uvedl na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro exposlance ODS? Němcová se u soudu divila, vypovídala kvůli…

21.08.2018 10:35 Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné,…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal…

Hamáček skončí na vnitru? Kvůli kauze Poche se vyrojily nové spekulace

20.08.2018 21:00 Aktualizováno Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan…

Dohoda o růstu platů? Ve vládě to skřípe, Maláčová říká něco jiného než…

20.08.2018 12:56 Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama