Okamura obhájil post lídra SPD

Praha - ístopředseda Sněmovny Tomio Okamura povede hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) další tři roky. Na volební konferenci v Praze dnes obhájil zakladatel uskupení svou pozici, když získal 150 ze 152 hlasů, řekl místopředseda strany Radim Fiala.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Tomio Okamura (SPD)

Při zahájení konference bylo registrováno 151 delegátů, pravděpodobně se ještě jeden registroval později. Jeden delegát byl proti, Okamura nehlasoval. Funkci si udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu SPD Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů.

Řadovým členem pětičlenného předsednictva se nově stal poslanec Radovan Vích se 138 hlasy. Nahradil kolegu ze sněmovního klubu Miloslava Roznera, který dnes členství v nejužším vedení neobhajoval, protože se chce soustředit na vedení jihočeské krajské organizace. V předsednictvu naopak zůstali poslanci Jaroslav Holík (140 hlasů) a Radek Rozvoral (137 hlasů).

Delegáti konference volili pouze z těchto pěti kandidátů. Z krajů podle Okamury vzešla ještě nominace poslankyně Terezy Hyťhové. Nabídky se ale vzdala s vysvětlením, že dokončuje studium.

Prioritou pro nejbližší období je pro hnutí podle Okamury příprava na podzimní komunální a senátní volby. Pověřeni přípravou na hlasování byli Rozvoral a Holík.

V závěrečném usnesení konference vyzvala členy hnutí, aby udělali maximum pro úspěch v komunálních volbách a propagovali program SPD. Soustředit se bude SPD také na jarní hlasování o novém složení Evropského parlamentu, ve kterém by podle Okamury zástupci vlasteneckých stran měli získat co nejvíce míst, aby EU mohli reformovat na uskupení svobodných národů.

Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Babišovi nestačí miliardy, Zeman si nenašel pět minut na Čechy. Hlasatelka…

21.08.2018 19:08 Praha - Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk…

Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Michal Mazanec

21.08.2018 17:53 Praha - Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu…

Pietní akt se změnil v demonstraci proti Babišovi. Bureš ven, křičeli lidé

21.08.2018 14:24 Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu. Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama