Demokratická žumpo. Slyšel jsem vás, za protest jste dostali zaplaceno, zuří poslanec ANO. Pak se ozvali protestující a Kalousek

Praha – Hlasování o důvěře nové vládě ve středu provázely bouřlivé protesty přímo pod okny Poslanecké sněmovny. Poslanec ANO Pavel Růžička přišel s informací, že účastníci demonstrace byli zaplacení. Označil je za demokratickou žumpou. Demonstranti ale jeho slova odmítají.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Poslanecká sněmovna

Poslanci se ve středu ve Sněmovně hádali dlouhých 16 hodin, Téměř stejně dlouho trvaly protesty pod okny Sněmovny. Většina protestujících ale přišla až odpoledne a večer. Řada lidí vydržela až do půl druhé, kdy jednání poslanců skončilo vyslovením důvěry vládě Andreje Babiše.

Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička tvrdí, že po odchodu ze Sněmovny slyšel, jak se protestující domlouvají na tom, že za akci dostanou zaplaceno. „Po včerejším jednání Sněmovny stojím v 01:30h na rohu Sněmovní a Malostranského náměstí a čekám na taxi. Demonstranti se rozchází, skupinka cca 6 osob nesoucí portrét Milady Horákové a dalších. Najednou ta nejstarší žena cca 30 let sdělí ostatním "Transparenty dejte do auta a do druhého si běžte k Hance pro peníze." Takže, Demokratická žumpo, dobře placený komparz. Největší zlo je Kalousek a ubrečení lidovci. Hodně štěstí v opozici," napsal na sociálních sítích Růžička.

Na jeho slova zareagovali i ti, kteří se protestů zúčastnili. Podle nich je to troščku jinak, než říká poslanec z hnutí Andreje Babiše. „Opouštěli jsme Sněmovní a studenta s tlampačem legitimovala policie a bylo mu sděleno, že se má dostavit na policii - detaily nevím, ale zřejmě rušení nočního klidu a pořadatelství akce. Byl z toho špatný. Ptali jsme se ho, co se děje,“ vysvětluje na facebooku demonstrantka Veronika Vendlová, podle které tento mladík šel s ní a dalšími lidmi směrem k Malostranskému náměstí, kde už čekali další lidé s transparenty s obětmi komunismu.

„Říkali jsme mu, ať se určitě na policii dostaví a že kdyby z toho byla pokuta, tak se na ni určitě složíme, že ho v tom nenecháme a peníze seženeme. Bylo to přesně v místě, kde jsme zřejmě pana poslance míjeli. Tolik realita. Po té jsme došli k autu, naložili transparenty, rozloučili se a odjeli,“ popisuje situaci demonstrantka. „Snaha jakkoliv zdiskreditovat naše snažení bude zřejmě sílit,“ dodala.

Nebyla jediná, kdo se vůči slovům o placení demonstrantů ohradil. Jeden z demonstrantů dokonce natočil video s odpovědí pro Andreje Babiše, který tvrzení poslance ANO o zaplacených demonstratech veřejně zopakoval i v televizi.

„Premiér Babiš dnes na TV Nova prohlásil, ze je přesvědčený, že demonstranti včera před Sněmovnou museli být zaplacení. Rozumíme, že to je pro něj nepochopitelné. Ten člověk totiž zřejmě nikdy nic nezištně pro tuto zemi neudělal,“ uvedl na sociálních sítích aktivista Martin Uhlíř, který se proslavil mimo jiné konfliktem s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou na akci Nočních vlků.

„Placení aktivisté?¨Trapné lhaní členů ANO? Přestaňte lhát, ojebávat, chránit StBáky, paktovat se s komunisty a my přestaneme demonstrovat, tak je to jednoduché. Přejeme vám příjemné vládnutí,“ vzkázala pak Babišovi skupina AUVA, která demonstraci organizovala.

A demonstrantů se zastal i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Pan poslanec Růžička (ANO) si zjevně bere příklad ze svého předsedy a používá sprostou pomluvu jako argument. Stará StBácká metoda - co jim vadí, pošpiní a pomluví. Je mi ctí být od takového “kolegy” nazýván Demokratickou žumpou. Cítím se v té žumpě dobře,“ rýpnul si.

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama