Ve Sněmovně se střídá jeden opoziční poslanec za druhým, tepou vládu

Praha - U sněmovního řečnického pultu se dnes odpoledne střídají opoziční poslanci. Vysvětlují plénu důvody, proč nebudou hlasovat pro důvěru menšinové vládě ANO a ČSSD, která se opře o komunistické zákonodárce.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Nově zvolení poslanci

Debata se protáhne zřejmě až do nočních hodin, aktuálně jsou do ní přihlášeny dvě desítky poslanců.

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka připomněl pět let starý předvolební billboard hnutí ANO, na němž stálo, že český národ je schopný, ale řídí jej nemehla. "Co jste měli na billboardech před pěti lety, to teď nyní naplňujete," řekl. "Vládě s podporou komunistů s trestně stíhaným premiérem důvěru dát nemohu," dodal.

"Jedinou vaší prioritou, pane premiére, je být u moci za každou cenu," uvedla poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na adresu ministerského předsedy nové vlády ANO a ČSSD Andreje Babiše. Ptala se ho, zda chce Česko dostat skutečně na špičku Evropy s pomocí komunistů.

Poslanec STAN Vít Rakušan míní, že nový kabinet je vládou prezidenta Miloše Zemana, nikoli Babišovou vládou. "To je to zásadní, co se tu odehrává. Je tady velká partie prezidenta, je to jeho velký koncert, dokázal sestavit vládu, kterou si on sám přeje," uvedl Rakušan. Ohradil se proti Babišovým slovům, že kabinet je pro všechny. "Tato vláda není pro politické vězně, tato vláda není pro lidi, kteří byli perzekvováni v době totality," prohlásil Rakušan.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO navrhlo novou kandidátku v Praze, Nachera na postu jedničky vystřídá…

16.07.2018 21:17 Praha – Pražskou kandidátku ANO do podzimních komunálních voleb nepovede poslanec Patrik Nacher.…

Další ministr má problém? V Krčálově bakalářské práci je řada shod s jinou…

16.07.2018 20:18 Aktualizováno Praha - Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) má zřejmě se svou bakalářskou prací…

Na Babiše tvrdě dopadne nové nařízení EU. Musí prokázat, že neovládá…

16.07.2018 18:47 Aktualizováno Praha - Nové nařízení, které počátkem července schválil Evropský parlament, zakazuje politikům v…

Radní ČSSD Petřík vysvětloval své záhadné zmizení. Proč byl dva měsíce…

16.07.2018 17:17 Olomouc – Téměř dva měsíce byl nezvěstný olomoucký radní ČSSD Miroslav Petřík. Důvody pro svůj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama