Poslanci TOP 09 Zemanovi ukázali záda, kvůli jeho projevu opustili jednací sál. Rozruch vyvolal Schwarzenberg

Praha – Prezident Miloš Zeman v Poslanecké sněmovny projevem podpořil menšinovou vládu ANO a ČSSD při dnešním hlasování o důvěře. Poslanci TOP 09 kvůli němu opustili svoje lavice a sál opustili.

Přidejte svůj názor 135 komentářů

Prezident Zeman v Poslanecké sněmovně (2.9.2014)

Zeman dorazil do Sněmovny kolem půl desáté. Někteří poslanci si však jeho projev odmítli vyslechnout. „Při projevu prezidenta ve sněmovně jsou křesla poslanců TOP 09 prázdná. Nechceme poslouchat Miloše Zemana, jak podporuje komunistickou vládu, za kterou je spoluodpovědný,“ oznámil na sociálních sítích předseda poslaneckého klubu TOP Miroslav Kalousek.

„Dneska slavím 22. narozeniny. Moc díky za došlá přání. Dnes se bude hlasovat o vládě, kterou podpoří komunisti. Až si budete stěžovat na ponožky nebo trenýrky, tak si vzpomeňte, že tohle je ten opravdu blbej narozeninovej dárek,“ posteskl si na sociálních sítích poslanec TOP 09 Dominik Feri.

To předseda STAN Petr Gazdík pak poukázal na to, co se stalo těsně před tím, než Zeman vešel do jednacího sálu. „Bylo to dnes ve Sněmovně chvilku krásné. Zazněla prezidentská fanfára..a vešel Karel Schwarzenberg,“ poznamenal. Schwarzenberg za svůj „vstup“ sklidil potlesk části poslanců.

Tato událost zaujala i poslance KDU-ČSL Mariána Jurečku. „Zajímavá symbolika, při prvních taktech fanfáry z Opery Libuše vešel do sálu sněmovny Karel Schwarzenberg a par okamžiků po něm prezident Miloš Zeman, větší a vřelejší potlesk sklidil první ze dvou jmenovaných,“ zdůraznil.

Jurečka také dodal, že jeho strana si na dnešní jednání připravila transparenty. „Této vládě já ani poslanci KDU-ČSL důvěru vyslovit nemůžeme. Podpořit vládu v čele s trestně stíhaným premiérem opřenou o podporu komunistů nejde!“ vzkázal.

Vstupte do diskuze (135)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO navrhlo novou kandidátku v Praze, Nachera na postu jedničky vystřídá…

16.07.2018 21:17 Praha – Pražskou kandidátku ANO do podzimních komunálních voleb nepovede poslanec Patrik Nacher.…

Další ministr má problém? V Krčálově bakalářské práci je řada shod s jinou…

16.07.2018 20:18 Aktualizováno Praha - Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) má zřejmě se svou bakalářskou prací…

Na Babiše tvrdě dopadne nové nařízení EU. Musí prokázat, že neovládá…

16.07.2018 18:47 Aktualizováno Praha - Nové nařízení, které počátkem července schválil Evropský parlament, zakazuje politikům v…

Radní ČSSD Petřík vysvětloval své záhadné zmizení. Proč byl dva měsíce…

16.07.2018 17:17 Olomouc – Téměř dva měsíce byl nezvěstný olomoucký radní ČSSD Miroslav Petřík. Důvody pro svůj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama