Spor o Pocheho? Babiš ho navrhne. Kdyby to neudělal, bude to konec, varoval Hamáček

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) chce dnes prezidentu Miloši Zemanovi nominanty na jmenování do nové vlády ANO a ČSSD v pondělí. Potvrdil, že na něm bude i Miroslav Poche (ČSSD). Pokud by tak neučinil, ČSSD by nehlasovala pro vstup do vlády.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Sjezd ČSSD: Jan Hamáček

Babiš pro Radiožurnál uvedl, že na Hrad dnes Zemanovi přinese seznam se jmény kandidátů na ministry. A na něm Poche bude. „Ano, pan Poche na seznamu je, protože sociální demokracie jasně řekla, že pokud ho nenavrhnu, tak pro vládu hlasovat nebude,“ řekl Babiš. „Tak samozřejmě na základě této situace jsem pana Pocheho navrhnul, tedy navrhnu teď,“ dodal.

To, že nenavržení Pocheho by znamenalo krach spolupráce ANO a ČSSD, potvrdil i sám předseda ČSSD Jan Hamáček. „Pan premiér mě ujistil, že oficiálně odnese nominace na Pražský hrad v pondělí. Oficiálně je součástí nominací i Miroslav Poche. Pokud by se tak nestalo, byla by porušena koaliční dohoda,“ prohlásil pro Lidové noviny.

Pokud bude dohoda dodržena, měl by podle něj poslanecký klub ČSSD vznik kabinetu podpořit. „Jsem přesvědčen, že pokud nedojde k porušení koaliční smlouvya budou všechna její ustanovení naplněna, platí to, že klub bude respektovat rozhodnutí sociální demokracie,“ ujišťuje Hamáček.

Přesto to neznamená, že Poche se nakonec ministrem stane. Zarazit to může ještě Zeman, který se opakovaně nechal slyšet, že stávajícího europoslance šéfem české diplomacie nejmenuje. „Jestliže pan prezident odmítne někoho jmenovat, tak je to mimo kontrolu sociální demokracie i předsedy vlády. Jde o rozhodnutí prezidenta republiky. To těžko mohu ovlivnit,“ dodal.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

18.07.2018 01:52 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím…

17.07.2018 21:47 Aktualizováno Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama