Hanba. Hanba. Hanba. Zaprodanci, Zeman se jistě baví, zuří politici

Praha - Prezident Miloš Zeman by měl jmenovat novou vládu ve středu 27. června ráno. V neděli o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Toto načasování se ale řadě politiků nelíbí, protože na tento den připadá den památky obětí komunistického režimu. Poukazují na to, že menšinová vláda ANO a ČSSD se má opírat právě o hlasy KSČM.

Přidejte svůj názor 93 komentářů

Marek Ženíšek (TOP 09)

„Prezident Zeman jmenuje vládu v čele s estébákem, opřenou o podporu KSČM, ve středu. V den památky obětí komunistického režimu. V den výročí popravy Milady Horákové,“ zdůraznil na twitteru někdejší premiér a jeden ze Zemanových soupeřů v prezidentské volbě.

A nebyl jediný, komu toto načasování přijde naprosto nevhodné. „Vládu za podpory komunistů. Ty termíny a dny si ti zaprodanci vybírají schválně #miladahorakova,“ poznamenal místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

„Podle Ústavy ČR je tu parlamentní republika. Nevím, jestli je horší to, že Babiš to neví, nebo skutečnost, že Zeman to ví a jen se směje, že mu vše tak hladce prochází,“ přisadil si.

„Prezident se jistě baví. Ale mě už úsměv fakt přechází. Bývalý komunista Zeman jmenuje vládu bývalého komunisty Babiše podporovanou bývalými i současnými komunisty 27.6. - to si lidé znalí historie připomínají justiční komunistickou vraždu doktorky Horákové. Hanba. Hanba. Hanba,“ naštval se místopředseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan.

„Znamení doby: Jmenovat vládu opřenou o komunisty v den výročí popravy Milady Horákové a dalších komunisty. Budoucí historici budou mít snadnou práci při hodnocení naší doby a jejích aktérů. To nebude jako např. u prez. Beneše, zda měl či mohl to nebo ono. Tady to bude jednoznačné," přidal se europoslanec Petr Ježek. 

Vstupte do diskuze (93)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh ODS na zrušení starých zákonů

22.07.2018 12:29 Praha - Na nesouhlas vlády zřejmě narazí další návrh poslanců ODS na zrušení 150 zákonů a nařízení…

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama