Moderátorka ČT práskla pikantní detaily: Kalousek je vtipný, ale je to sprosťák

Praha - Pořad 168 hodin české televize mezi politiky nepatří právě k těm nejoblíbenějším. Podle jeho moderátorky Nory Fridrichové je to i proto, že tak trochu demaskuje politiky a tak patří mezi pořady, které u českých politiků nesklízejí nadšenou sledovanost.

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Česká televize

I mezi politiky se podle ní najdou lidé se smyslem pro humor. „V soukromí bývají politici ale ještě vtipnější a šaramantnější než před kamerou,“ myslí si. „Vtipný mi přijde třeba Miroslav Kalousek, i když… zároveň je to ale sprosťák. On často říká vtipy, které jsou sprosté,“ přiznala Fridrichová.

Podle ní ale zároveň bývají trefné. „Protože Kalousek má opravdu dar řeči jako politik. A když sledujete plénum Poslanecké sněmovny, tak takových lidí tam není mnoho,“ popisuje s tím, že Kalousek patří právě k těm zdatným.

Politika je podle ní sice hodně o rétorickém výkonu, ale není to to nejzásadnější. Důležité je i to, jak moc politik pracuje ve výborech a jak se podílí na zákonech. „Ale je fakt, že ti zdatní rétoři mají nespornou výhodu před ostatními. A pokud do toho mají smysl pro humor, tak i bod navíc,“ myslí si novinářka.

Poukazuje ale na to, že třeba u Kalouska tohle moc nefunguje. „On je dost polarizační postava české politiky. Vlastně funguje jako takový červený hadr. Ostatní používají jméno Kalousek jako útok,“ dodala s tím, že Kalousek rozhodně nepatří k těm, co vévodí žebříčkům popularity.

Vstupte do diskuze (69)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO navrhlo novou kandidátku v Praze, Nachera na postu jedničky vystřídá…

16.07.2018 21:17 Praha – Pražskou kandidátku ANO do podzimních komunálních voleb nepovede poslanec Patrik Nacher.…

Další ministr má problém? V Krčálově bakalářské práci je řada shod s jinou…

16.07.2018 20:18 Aktualizováno Praha - Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) má zřejmě se svou bakalářskou prací…

Na Babiše tvrdě dopadne nové nařízení EU. Musí prokázat, že neovládá…

16.07.2018 18:47 Aktualizováno Praha - Nové nařízení, které počátkem července schválil Evropský parlament, zakazuje politikům v…

Radní ČSSD Petřík vysvětloval své záhadné zmizení. Proč byl dva měsíce…

16.07.2018 17:17 Olomouc – Téměř dva měsíce byl nezvěstný olomoucký radní ČSSD Miroslav Petřík. Důvody pro svůj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama