Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl vůbec uvažovat

Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra zahraničí zatím neobsazená a aby rezort dočasně vedl předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle předsedy ODS Petra Fialy je to ale špatné řešení.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS

Zeman se už dnes má setkat nejen s Hamáčkem, ale také se současným europoslancem Miroslavem Pochem, kterého ČSSD nominovala na funkci ministra zahraničí. Poche se však nelíbí ani Zemanovi, ani komunistům, kteří mají menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD podporovat. I proto se spekuluje o dalších možných variantách.

Jednu z nich nastínil i prezident. Zeman v rozhovoru pro MF Dnes odpovídal na to, jak se dívá na možnost, že by ministerstvo zahraničí dočasně vedl Jan Hamáček. „Proti tomu bych vůbec nebyl,“ přiznala hlava státu.

To se ale opozici nelíbí. „Ministerstvo zahraničí není žádná "trafika", kam stačí jednou týdně zajít, pozdravit vratného a podepsat nějaké papíry. Je nepředstavitelné, aby v současné mezinárodní situaci byl takto důležitý resort spravován jen “napůl”,“ zdůraznil šéf ODS Petr Fiala.

I proto jej překvapilo, že Zeman navrhl to, co navrhl. „Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl vůbec uvažovat. Není možné, aby na nedůstojnou hru o účasti ČSSD ve vládě Andreje Babiše, Miloše Zemana a Vojtěcha Fillipa doplácela Česká republika a její občané,"  zlobí se politik.

Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

18.07.2018 01:52 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím…

17.07.2018 21:47 Aktualizováno Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama