Koho vybere ČSSD na ministerstvo zahraničí? I kdyby mi to nabídli, do Babišovy vlády bych nikdy nešel, vzkazuje politik

Praha – ČSSD stále zvažuje, jak se vypořádat s problémy kolem postavy ministra zahraničí v nové vládě. Sociálnědemokratický kandidát Miroslav Poche se nelíbí nejen komunistům, ale především Hradu. Vedení ČSSD už veřejně přiznalo, že zvažuje plán B. A k věci se teď vyjádřil i další známý straník.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

38. sjezd České strany sociálně demokratické

Prezident Miloš Zeman při své návštěvě Lounska zopakoval, že Poche by podle něj neměl být ministrem zahraničí. Europoslance ale přesto chce přijmout na Hradě. Schůzka by se měla konat v párek v 15:00. Zeman na ní chce Pocheho požádat, aby zvážil svou kandidaturu.

Předseda ČSSD Jan Hamáček už přiznal, že zvažuje i další možnosti. „Máme plán B, ale nebudu jej komentovat,“ prozradil šéf ČSSD Hamáček. Na alternativním plánu se spolu s ním podílel i místopředseda strany Jiří Zimola, který se nechal slyšet, že strana může na každý vládní post nabídnout několik možných adeptů.

„Pořád se na mne obracejí lidé s dotazem proč nekandiduji na post ministra zahraničí? Mám k tomu prý z celé ČSSD největší kvalifikaci i kontakty: doktorát z mezinárodních vztahů, zkušenost z práce ve státní administrativě USA i Královského institutu mezinárodních záležitostí v Londýně, mluvčího české vlády, místopředsedy Evropského parlamentu a evropských sociálních demokratů,“ přiznal na facebooku někdejší europoslanec Libor Rouček.

Odpověď je podle něj jednoduchá. „Za prvé, nikdo mi toto místo nenabízí, a za druhé, a to hlavně, i kdyby nabídl, do Babišovy vlády bych nikdy nešel. Celý život jsem se totiž řídil zásadou, že člověk si musí v jakékoli životní situaci, i kdyby měl, řečeno slovy Karla Kryla, rýt držkou v zemi, zachovat svoji čest a důstojnost. Ve vládě trestně stíhaného postkomunistického oligarchy bych tuto zásadu ztratil,“ dodal zostra sociální demokrat.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO navrhlo novou kandidátku v Praze, Nachera na postu jedničky vystřídá…

16.07.2018 21:17 Praha – Pražskou kandidátku ANO do podzimních komunálních voleb nepovede poslanec Patrik Nacher.…

Další ministr má problém? V Krčálově bakalářské práci je řada shod s jinou…

16.07.2018 20:18 Aktualizováno Praha - Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) má zřejmě se svou bakalářskou prací…

Na Babiše tvrdě dopadne nové nařízení EU. Musí prokázat, že neovládá…

16.07.2018 18:47 Aktualizováno Praha - Nové nařízení, které počátkem července schválil Evropský parlament, zakazuje politikům v…

Radní ČSSD Petřík vysvětloval své záhadné zmizení. Proč byl dva měsíce…

16.07.2018 17:17 Olomouc – Téměř dva měsíce byl nezvěstný olomoucký radní ČSSD Miroslav Petřík. Důvody pro svůj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama