ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje po referendu

Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají i ti, kteří se domnívají, že to není dobrý nápad. Bývalý europoslanec ČSSD Libor Rouček varuje, že někteří dlouholetí členové dokonce ze strany odcházejí.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Libor Rouček

Rouček patřil už před vyhlášením výsledků referenda ke kritikům případné spolupráce s hnutím ANO a Andrejem Babišem. A ani poté, co byly zveřejněny výsledky hlasování sociálních demokratů, svůj postoj nezměnil. „ČSSD se ve vnitrostranickém referendu rozhodla pro vstup do menšinové vlády vedené trestně stíhaným Babišem a podporované komunisty. Rozhodnutí to je špatné, chybné, ale legitimní a platné,“ uvedl na sociálních sítích.

Někdejší místopředseda Evropského parlamentu také poukazuje na to, že ČSSD již opustila řada zklamaných členů a další se k tomu chystají. „Místopředseda Zemanovy vlády Pavel Mertlík je toho nejnovějším a nejznámějším příkladem. I když důvody zklamaných členů chápu, odchod není řešením,“ vzkazuje těm spolustraníkům, kteří jsou z výsledků zklamáni.

„Řešením je bránit sociálně demokratické hodnoty svobody, spravedlnosti, slušnosti a důstojnosti, i když doba tomu nepřeje. Jako exilový sociální demokrat jsem zažil doby, které vypadaly ještě beznadějněji. Sociální demokracie je tady 140 let. Bude tu i nadále. I když se značně poškozeným morálním a politickým štítem,“ vzkazuje Rouček.

Vyjádřil se také k roztržce mezi KSČM a ČSSD. „Někteří sociální demokraté se diví, že komunisté mydlí ČSSD schody. Co jiného očekávali?! Že jí budou pomáhat? Komunisté cítí šanci jak oslabenou ČSSD srazit pod 5 procentní práh vstupu do Sněmovny a udělají pro to všechno. Pro komunisty byla sociální demokracie největším nepřítelem po celé jejich dějiny. Nejinak je tomu i dneska," poznamenal. 

 Ve stranickém referendu ČSSD bylo pro menšinovou koaliční spolupráci 58,53 procenta hlasujících, 40,20 procenta bylo proti, hlasy odevzdalo 64,74 procenta oprávněných členů ČSSD.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh ODS na zrušení starých zákonů

22.07.2018 12:29 Praha - Na nesouhlas vlády zřejmě narazí další návrh poslanců ODS na zrušení 150 zákonů a nařízení…

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama