Kvitová na policii poznala muže, který ji přepadl. Dříve okrádal seniory

Praha – Policie už v druhé polovině května oznámila, že dopadna muže podezřelého z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové. Muž byl následně vzat do vazby. Kvitová údajně tento týden policii potvrdila, že jde skutečně o člověka, který ji zranil

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Policie zveřejnila podobu útočníka, který přepadl Kvitovou

Po útoku Kvitová agresora popsala a policisté zveřejnili jeho předběžnou podobu. Mělo jít o muže ve věku do 35 let, vysokého asi 180 centimetrů, se světlou pletí, hnědýma očima a krátkými hnědými vlasy. Vypsána byla také odměna za informace vedoucí k jeho dopadení, která vyšplhala na půl milionu korun.

Jak se zdá, policii se pachatele podařilo dopadnout. To, že jde skutečně o útočníka údajně potvrdila i sama Kvitová, která tento týden podle informací deníku Právo absolvovala oficiální rekognici.

Kvitová pachatele označila mezi dalšími čtyřmi figuranty za přítomnosti kriminalistů, obhájce a svědka z řad civilistů. Obviněným je 32letý recidivista z Prostějovska, který byl již dříve trestaný za přepadávání seniorů. Podle deníku na ně útočil přímo v jejich bytech, aby je okradl. Podobně, jako se to stalo Kvitové, které pachatel sebral neupřesněnou hotovost.

Návrh na obžalobu dvaatřicetiletého muže podezřelého chce policie podat do konce července. V případě odsouzení útočníkovi hrozí až dvanáctileté vězení, řekla mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová.

"Během celého vyšetřování jsem byla policii stoprocentně k dispozici a absolvovala jsem všechny úkony, které bylo třeba provést. Podrobnosti nebudu na základě žádosti policie dále konkretizovat. Chtěla bych ještě jednou velmi poděkovat policii za její práci," uvedla dnes Kvitová, pro kterou tak skončila kapitola 1,5 roku staré události. "Dále se k tomu, co se událo v uplynulých měsících, nebudu vracet. Začíná mi část tenisové sezony na trávě, na to se teď budu plně soustředit," dodala.

Kvitová se po napadení podrobila operaci všech prstů a nervů levé ruky. Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni v květnu při French Open.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 19:16 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 19:14 Aktualizováno Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Mirdovi s láskou... Soukup poslal Kalouskovi milostný vzkaz, všem je pro…

19.06.2018 19:02 Aktualizováno Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se svěřil, že mu moderátor, majitel stanice…

V Podbořanech přišlo na setkání se Zemanem sto lidí, své odpůrce prezident…

19.06.2018 19:00 Podbořany (Lounsko) – Do Podbořan na Lounsku dnes zavítal v rámci své návštěvy Ústeckého kraje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama