Tlaku neustoupím, vzkazuje Poche na Hrad. Pak se ale ozval Ovčáček a pořádně ho usadil

Praha – Referendum ČSSD o vstupu do vlády s hnutím ANO vrcholí, straníci mohou svůj hlas odevzdat do čtvrtka. V pátek tak bude jasno, jestli bude mít Česko po půl roce novou vládu. O víkendu by pak měl premiér Andrej Babiš prezidentovi Miloši Zemanovi představit jména nových ministrů. Nejkontroverznějším nominantem je stávájící europoslanec Miroslav Poche. Jeho jméno se ale prezidentovi nelíbí. Poche ale tvrdí, že tlaku neustoupí.

Přidejte svůj názor 77 komentářů

Miroslav Poche /ČSSD/

Poche podle svých slov odhaduje, že se jeho straničtí kolegové přikloní k vstupu do vlády s hnutím ANO a podporou KSČM. Zároveň předpokládá, že ČSSD půjde do vlády se všemi navrhovanými ministry – tedy i s ním.

„Počítám s tím, že budu navržen Andreji Babišovi jako ministr zahraničních věcí v nové vládě. Jestli se jím stanu, nebo ne, to záleží na panu prezidentovi a na dalších okolnostech, ale zcela jistě budu sociální demokracií navržený,“ uvedl pro Blesk.

Pokud by s jeho jménem měl Zeman i nadále problém, poradil by se Poche s vedením ČSSD. „V tuto chvíli nevidím žádný problém ve jmenování nové vlády. Jsem přesvědčený o tom, že pokud ji schválí sociální demokraté v referendu, tak vláda vznikne a nebudou žádné překážky pro její jmenování,“ vysvětluje. „Nové role jsem připraven se zhostit a nechci ustupovat žádnému tlaku,“ vzkazuje Poche.

Z Hradu opakovaně přicházejí kritická slova na účet Pocheho. „„Aby bylo jasno. V čele ministerstva zahraničních věcí má být nezpochybnitelná osobnost, loajální k České republice. Žádné “pražské handly” se u tohoto resortu prostě konat nebudou!“ reagoval na slova europoslance mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

Ten Pocheho kritizoval už dříve. „Udělat z Pocheho s jeho minulostí ministra, je jako rozsvítit si doma při náletu,“ napsal například na sociálních sítích Ovčáček.

Vstupte do diskuze (77)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama