Vláda údržbářů a bezskrupulóznosti, komentuje tisk druhé jmenování Babiše

Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem a dnešní tisk nešetří ve svých komentářích kritikou. Z tuplovaného premiérství se prý nakonec může stát tuplovaná ostuda. Může nastat i konflikt s prezidentem Milošem Zemanem.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Andrej Babiš, premiér ČR

"To, co nyní vzniká a nárokuje si vládu nad Českem minimálně na další tři roky, těžko nazvat jinak než vládou politické bezskrupulóznosti," uvedly Hospodářské noviny. Důvody jsou podle komentátora deníku tři - návrat komunistů k moci na celostátní úrovni, trestně stíhaný člověk a evidovaný spolupracovník StB premiérem a zásahy prezidenta Zemana do složení vlády.

"Problém vlády není v tom, co udělá, ale naopak v tom, co neudělá. Nezreformuje ani zdravotnictví, ani systém penzí, jen je bude kosmeticky upravovat. Čekejme vládu údržbářů, kteří budou chtít být hlavně populární," napsaly Lidové noviny.

Podle deníku E15 je jmenování Babiše předčasné a minimálně týden mu bude funkce k ničemu. "Babiš je od včerejška (středy) předsedou vlády v demisi a také předsedou vlády v naději. Z tuplovaného premiérství se nakonec může stát tuplovaná ostuda," domnívá se komentátor. 

Pokud sociální demokraté vstup do vlády odsouhlasí, mohl by nastat konflikt mezi ČSSD a Hradem kvůli Miroslavu Pochemu, kterého chce strana navrhnout na ministra zahraničí. 

"Referendum uvnitř ČSSD se pro Babiše vyvíjí dobře. Zdá se, že nebude muset alespoň hned v úvodu podepřít svůj kabinet čistě hlasy radikálů a extremistů z SPD," komentuje jmenování Babiše premiérem deník Právo. "Na druhou stranu už samotná podpora KSČM vyvolává v mnoha lidech neklid," dodává komentátor.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama