Paroubek ostře: Štěch je hlupák. A pak prozradil, kdo pro ČSSD ovládl Senát

Praha - Uvnitř sociální demokracie to (opět) vře. Zástupci a členové ČSSD se nemohou shodnout, zda jít či nejít s Andrejem Babišem do vlády. O tom v současné době rozhodují členové strany v ostře sledovaném referendu.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Jiří Paroubek

Jedním z hlasitých kritiků případného vládního angažmá je předseda Senátu Milan Štěch. Ten nechce aby jeho strana usedla do vládních lavic a argumentuje mimo jiné osobní zkušeností s Andrejem Babišem, který mu měl v minulosti dokonce vyhrožovat.

Štěchův přístup se ale nelíbí bývalému prvnímu muži ČSSD Jiřímu Paroubkovi. Ten Štěcha kritizuje mimo jiné ve svém blogu na Aktuálně.cz. Paroubek dle svých slov také není příliš nadšen z představy, že sociální demokracie usedne do vlády s trestně stíhaným premiérem.

Tvrdí ale, že referendum již probíhá a Štěch by jej neměl torpédovat. Je to prý podobné, jako kdyby někdo z řad ČSSD sabotoval Štěchovu senátní kampaň. Paroubek také připomíná, že Štěch se často vymezuje proti Miloši Zemanovi. I to je podle něj chyba.

ČSSD by se naopak podle jejího někdejšího šéfa měla pokusit získat co nejvíce Zemanových voličů. Ten totiž v prezidentských volbách uspěl, zatímco sociální demokracie v těch sněmovních propadla. Podle Paroubka také Milan Štěch neustále bojuje nikoliv za něco, ale proti něčemu.


Paroubek také tvrdí, že za nejnovější cíl útoků si Štěch vybral právě jeho. Předseda Senátu se totiž nechal nedávno slyšet, že Paroubek v uplynulých letech sociální demokracii napadal. Expremiér ale tvrdí, že to není pravda.

"Pokud jsem k někomu měl v posledních letech výhrady, tak to byli hlupáci typu Štěcha a neschopní politici typu Sobotky.  A samozřejmě, pokud udělali politicky nesmyslné kroky, komentoval jsem to. Pokud jsem v roce 2011 vytvořil stranu národních socialistů, bylo to proto, neboť  jsem předpokládal, že tato politická formace může absorbovat ty voliče, kteří budou prchat postupně s přibývajícím časem od sociální demokracie." píše Paroubek.

Ten Štěchovi coby senátorovi také připomíná, že to bylo právě za jeho éry kdy ČSSD horní komoru českého parlamentu ovládla. "Na tom Milan Štěch měl zásluhu jen v tom, že zvítězil ve svém volebním obvodě, což sice nebylo málo, ale to bylo tak vše. Ale tu velkou politickou práci jsem musel odvést já a celé tehdejší vedení strany a také pružný volební štáb. M. Štěch mi nikdy za to, že se díky mé práci stal šéfem senátu, nepoděkoval...Teď má příležitost." tvrdí bývalý šéf ČSSD.

Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 19:16 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 19:14 Aktualizováno Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Mirdovi s láskou... Soukup poslal Kalouskovi milostný vzkaz, všem je pro…

19.06.2018 19:02 Aktualizováno Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se svěřil, že mu moderátor, majitel stanice…

V Podbořanech přišlo na setkání se Zemanem sto lidí, své odpůrce prezident…

19.06.2018 19:00 Podbořany (Lounsko) – Do Podbořan na Lounsku dnes zavítal v rámci své návštěvy Ústeckého kraje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama