Pirát těžil za státní peníze kryptoměnu. Přišel s unikátní obhajobou

Praha - Piráti se opět stali středem pozornosti a opět nikoliv v dobrém slova smyslu. Poté, co se jejich poslanec a poslankyně účastnili nedávných oslav na ruské ambasádě teď vyšlo najevo, že jejich poslanec Tomáš Vymazal těžil v poslaneckém bytě kryptoměnu.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Video spot Pirátské strany pro předčasné parlamentní volby

Při tom spotřeboval obrovské množství energie, což značně prodražilo účet za elektřinu. Ten měl být údajně až dvanáctkrát vyšší než u jiných poslanců. Neobvyklé spotřeby si všimlo vedení Poslanecké sněmovny, které následně informovalo pirátský klub.

Vymazal již přiznal, že v bytě v Nerudově ulici těžil kryptoměnu Zcash. To prý ale není jediný důvod nárůstu spotřeby energie, v bytě mu prý byla také "nesnesitelná zima". Sněmovna mu tak následně dodala přímotop.

Těžba krpytoměny přitom není jen tak. Je k ní zapotřebí několika počítačů, které musejí pracovat na plný výkon a tím pádem spotřebují enormní množství energie. Právě proto Vymazalův účet drasticky rostl.

Pirát si díky této praktice nepřišel na žádné závratné částky. Tvrdí, že tímto způsobem vydělal pouze několik set korun. Ty si navíc nenechá, za své jednání se omluvil a vytěžené stokoruny pošle na charitu.

Poslanec se ale nepřiznal hned napoprvé. V telefonickém rozhovoru s Aktuálně.cz uvedl, že kryptoměnu netěží. Následně poslal sms zprávu v níž vysvětluje, že Zcash již opravdu netěží, v minulosti tak ale činil.

Tvrdí také, že spotřeba energie jakou uvádí Poslanecké sněmovna se mu zdá vysoká. Do sporu se ale pouštět nechce a zaplatí takovou částku, jakou po něm bude vedení dolní komory požadovat.  

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama