Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co mají dělat

Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody tolik, jako David Rath. Tento středočeský lékař má řadu zarytých zastánců, stejně tak jako houfy stejně přesvědčených odpůrců.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

David Rath

V poslední době se Rath k politice tolik nevyjadřuje, má jiné starosti. Kauza okolo „krabice s vínem“ stále nebyla rozpletena a Rathovi tak velmi reálně hrozí vězení. Přesto si ale občasné politické komentáře neodpustí.

Ve svém posledním textu se vyjádřil k aktuálnímu dění v sociální demokracii, která stále není rozhodnutá zda s Andrejem Babišem půjde či nepůjde do vlády. Podle Ratha je ale až neuvěřitelné, jak ČSSD „vrství jednu chybu za druhou“. Napsal to ve svém blogu na Aktuálně.cz.

Podle Ratha ČSSD ovládli mimozemšťané. Současné vedení strany podle něj vůbec netuší, co po nich jejich (povětšinou již bývalí) voliči chtějí. Jejich záměrem by mělo být snižovat sociální nespravedlnost. „Globální gigantické korporace si udělaly z Čechů otroky a naše země se stala jejich kolonií. Ročně z nás vyždímají stovky miliard.“ myslí si Rath.

Babiš je podle Ratha jejich „koloniálním místodržícím“ v České republice. Je prý s finančními chobotnicemi přímo propojen. Proto prý Babiš odmítá progresivní zdanění a vyšší zdanění firem, které by přitom podle Ratha přineslo do rozpočtu 100 miliard ročně a byly by tak prostředky na důchody a investice.

Česko tak prý podle Ratha snáší zlatá vejce, která se kutálejí pryč. A sociální demokraté s tím nic nedělají a místo boje proti oligarchům se zaměřují na boj o vládní funkce. Výsledkem prý bude další odliv voličů už tak oslabené sociální demokracie.

Řadoví členové ČSSD nicméně podle exministrova názoru mohou ještě zatáhnout za záchrannou brzdu. V referendu se ale musí vyjádřit proti vstupu do vlády. Jinak se z nich stanou členové bezvýznamné, mimoparlamentní strany myslí si Rath.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O stárnoucího Zemana nikdo nestojí? Západ z nás vystřízlivěl. Expert ostře…

19.06.2018 19:45 ROZHOVOR – Brusel v poslední době vyslal celou řadu signálů, že změní svou dosavadní vstřícnou…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 19:16 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 19:14 Aktualizováno Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Mirdovi s láskou... Soukup poslal Kalouskovi milostný vzkaz, všem je pro…

19.06.2018 19:02 Aktualizováno Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se svěřil, že mu moderátor, majitel stanice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama