Jurečka si utahoval ze Šlechtové kvůli jejím problémům. Pak se drsně poštěkal s Kalouskem

Praha - Lidovec Marian Jurečka si na sociálních sítích rýpnul do ministryně obrany Karly Šlechtové kvůli využívání VIP salónků na letištích. Členka vlády se ale dočkala zastání z velice nečekané strany.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Marian Jurečka (KDU-ČSL)

„Se S. Kurzem, který letí běžnou linkou, ve Vídni při společné cestě na summit Evropské lidové strany," pochlubil se fotkou na twitteru šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Jeho fotku sdílel i někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka. „Takové symbolické, kancléř Rakouska bez VIP salónku běžnou linkou s @PavelBelobradek,“ okomentoval snímek.

Jeho slov se chytil šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Pane Jurečko, když do @SlechtovaKarla šijou novináři, je to O.K., to je jejich práce. Ale Vy jste s ní seděl ve vládě jako kolega... To jste fakt takový srab?“ podivoval se Kalousek.

A líbit si to nenechal ani Bělobrádek. „A kdo seděl ve vládě s Vítem Bártou?“ vrátil Kalouskovi úder. „Já VIP pro sebe salonky za Mze neobjednával a neplatil. Nevím, v čem bych měl být vůči paní ministryni kolegiální a loajální,“ podivoval se Jurečka.

A ačkoliv Kalousek patří k nejhlasitějším kritikům hnutí ANO, v tomto případě se ministryně Karly Šlechtové zastal. „Když za první republiky jel TGM na dovolenou do Itálie, stálo to státní pokladnu 400 tis. Korun (dnes cca 7 mio). Propagandou zblblá veřejnost mu to ráda platila. Dnes, propagandou zblblá veřejnost odsuzuje člena Vlády ČR za použití VIP salonku za 4 400 Kč na osobu...“ posteskl si politik, který sám post ministra zastával.

S informací o cestách Šlechtové přišly Lidové noviny, které uvedly, že jako ministryně pro místní rozvoj využívala na letišti VIP služeb za celkem zhruba 310.000 korun ve 26 případech. Šlechtová se následně pozastavila nad tím, že informace přinesly noviny patřící do Babišova svěřenského fondu. Negativní články podle ní v Lidových novinách byly opakovaně.

A to si myslí k Kalousek. „Milé @lidovenoviny. Pustily jste se do rozmařilosti ministrů při cestování, mám tip : Ochranka ministrů financí, zahraničí, vnitra a spravedlnosti stojí řádově víc, než VIP pro @SlechtovaKarla. Nikdy jsem jako ministr neměl “ochranku”. To je větší “papaláštví”.Dost hnusné,“ vzkázal novinám na twitteru.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama