Babiš to schytal: Výsluhu od udavače STB, komunisty a tuneláře nechci, radši budu mít svoje bolavý záda do smrti rovný, vzkázal mu zdravotník

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by chtěl nedostatek sester ve třísměnném provozu v nemocnicích řešit výsluhy. Se svým nápadem se pochlubil i na sociálních sítích, Tam jej ale většina diskutujících úplně rozcupovala.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

„A teď zdravotní sestry: chybí nám jich 2500. V posledních letech jich 1500 odešlo. Největší nedostatek je ve vícesměnném provozu u lůžek. To je těžká řehole. Uvažujeme, že bychom všem sestrám ve vícesměnném provozu dali výsluhy, jak to mají bezpečnostní sbory,“ vysvětloval Babiš na twitteru.

V tuto chvíli výsluhový příspěvek pobírají například bývalí policisté, vojáci, hasiči nebo celníci. Nárok na něj vzniká po skočení služebního poměru trvajícího minimálně 15 let. Průměrný hrubý plat sester byl loni na podzim podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky téměř 28.500 Kč. Ve státní nemocnici měly sestry průměrně 30.866 korun, v nestátní 25.434 Kč.

Na sociálních sítích se ale Babiš s příliš pozitivní odezvou nesetkal. „Dobrý den, jsem zdravotníkem už 22 let, dělám u lůžka a dělám na JIPu. Nicméně i tak říkám, že výsluhu od udavače STB, komunisty a tuneláře nežádám. Radši budu mít ty svoje bolavý záda až do smrti rovný,“ vzkázal mu uživatel Karel Paták.

A nebyl zdaleka jediný. „Toto je čirý populismus neřešil jste to minule období nebudete to řešit ani teď. Toto prohlášení je účelová kampaň která jako vše ostatní zůstane bez odezvy. Jediné co v tomto slintu chybí je ze za to může Kalousek. FUJ,“ napsal pod Babišův příspěvek diskutující Jakub Rovný.

Další poukazovali na to, že Babiš nikdy lidem nedá tolik, kolik slíbil. „Podle počtu lajků, co za ty vaše bláboly dostáváte, to vypadá, že už těm vašim miliardovým slibům premiéra v demisi nevěří ani vaši voliči,“ rýpnul si další diskutující. „Uvažujete jo? A nějaké výpočty, analýzy a podobné "hlouposti" někdy zkusit nechcete? Přehazujete svěřené miliardy sem a tam, jako by byly vaše vlastní a je vám putna, co tím způsobujete konkrétním lidem a dalším generacím,“ přidal se jiný uživatel. „A to tě, soudruhu, nenapadlo, když jsi byl ministrem financí? To je zvláštní...“ posteskla si diskutující.

Další poukázali na to, že Babišovy plány nejsou vůbec logické. „Takže výsluhy, které následně zatíží státní rozpočet, místo slušných platů rovnou? Zato snížíte DPH u piva? Chtít po tom co děláte aspoň základní logiku (tedy krom té, abyste z toho vydojil co nejvíc hlasů), to by asi bylo příliš, že?“ kritizoval premiéra v demisi uživatel Ivo Minařík.

A nadšený z Babišova návrhu není ani předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Bože můj… Vojáci atd. jsou placeni ze st. rozpočtu a výsluhu mají proto, že nemohou svoji profesi fyzicky dělat celý život. Sestry ze st. rozpočtu placeny nejsou a profesi měnit nemusí. Zaplaťme pořádně zdravotníky reformou zdr. pojištění a nevymýšlejte populistické blbosti,“ poradil Babišovi.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama