Zeman je odporný, nikdy nemyslel na čest a pověst své země. Kalousek se pořádně naštval, Čechům poslal důrazný vzkaz

Praha – Někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se tvrdě pustil do prezidenta MIloše Zemana i premiéra v demisi Andreje Babiše. Poukazuje na to, že v Česku se začíná šířit praxe, která byla ještě nedávno nemyslitelná.

Přidejte svůj názor 68 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

„Tento víkend jsme zažili dvě ještě nedávno zcela neobvyklé události. Prezident republiky navštívil komunistický sjezd a trestně stíhaný premiér řekl, že neopustí svůj úřad, i kdyby byl odsouzen. Vzpomínám na doby našich vlád, označované některými kritiky za dobu temna. Tenkrát konflikt zákmů i trestní stíhání znamenalo okamžitou stopku ve vládní kariéře,“ připomněl Kalousek na videu.

„Dnes se nám trestně stíhaný premiér v permanentním konfliktu zájmů směje do očí, protože je v tom podporován jak prezidentem republiky, tak také komunisty. Za nás mohu slíbit, že se s novými pořádky nesmíříme a budeme s nimi zápasit z opozice. Ještě důležitější ale je, aby si tohle nenechal líbit nikdo z vás,“ dodává ve svém vzkazu šéf poslanců TOP 09.

V té souvislosti takí připomíná dění z minulého funkčního obrobí Miloše Zemana. „Když v r. 2013 přinesla M. Němcová Zemanovi 101 podpisů poslanců podporujících její vládu, odmítl jí Zeman jmenovat s tím, že Dr. Ištván šetří a někteří ministři “by mohli být obviněni”. Účelovost Zemanových protichůdných postojů je odporná jako on sám,“ nebere si servítky Kalousek.

Navíc zmínil podobný případ z doby, kdy byl Zeman ještě premiérem. „Když byl trestně stíhán ministr Zemanovy vlády I.Svoboda, Zeman ho ihned odvolal, protože se bál o sebe. Teď křečovitě drží ve funkci trestně stíhaného premiéra, protože se bojí o sebe. MZ nikdy nemyslel na čest a pověst své země. Myslel vždy jen na sebe,“ tvrdí politik.

Vstupte do diskuze (68)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Slovenský policejní exprezident Gašpar je poradcem Hamáčka

17.08.2018 19:48 Praha - Bývalý slovenský policejní prezident Tibor Gašpar, který kvůli vyšetřování vraždy reportéra…

K volbám do zastupitelstva Prahy se zaregistrovalo 29 uskupení

17.08.2018 19:31 Praha - Magistrát zaregistroval k volbám do zastupitelstva hlavního města 29 kandidátních listin,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama