Absurdní zpravodajství ČT? Hraje roli v návratu komunistů, zlobí se politolog

ROZHOVOR – Parlamentní volby proběhly 20. a 21. října 2017 a ani po půl roce nemá Česko vládu s důvěrou. Vítězné hnutí ANO nyní opět vyjednává o koalici s ČSSD. O slovo se ale důrazně hlásí také komunisté, kteří přes 40 let tuto zemi politicky, ekonomicky a morálně devastovali. Účast KSČM na vládě z toho důvodu mnoho lidí děsí. Podle docenta Rudolfa Kučery, politologa z vysoké školy CEVRO Institut a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, může za návrat komunistů i zpravodajství České televize. Řekl to v rozhovoru pro EuroZprávy.cz.

Přidejte svůj názor 86 komentářů

Česká televize

Vojtěch Filip na sobotním sjezdu KSČM v Nymburku uhájil post předsedy strany. KSČM bude podle jeho slov pokračovat v jednáních s ANO, do kterých se znovu zapojí i ČSSD. Zdůraznil, že komunisté budou mít i personální požadavky ohledně vlády.

Máte obavy z návratu komunistů k moci, byť třeba jen nepřímo podporou vlády?
„Obavy mám, ale větší roli v tomto návratu hraje zpravodajství ČT, které neustále zve členy KSČM k vyjádření k nejrůznějším událostem, například k útoku spojenců na chemická zařízení v Sýrii, což je zcela absurdní. A nelze to omlouvat požadavky na údajnou vyváženost,“ uvedl pro EuroZprávy.cz politolog Kučera.

Prezident Miloš Zeman prolomil polistopadové tabu a zavítal na sjezd KSČM. O čem to podle Vás vypovídá?
„V české společnosti už dávno neexistuje hodnotový konsensus, společnost je rozdělená a většina zvolila prezidentem Miloše Zemana. Od té doby lze očekávat cokoli, demokratická menšina tehdy prohrála a aby následující dobu přežila, měla by si přestat nalhávat, že jsme stále liberální demokracií,“ míní docent Kučera.

Z ANO zaznívají argumenty, že KSČM byla zvolena demokraticky ve volbách, tudíž je v pořádku s ní zasednout k vyjednávacímu stolu. Souhlasíte?
„Jde o to, že KSČM v posledních volbách konečně prohrála, ale všichni se chovají, jakoby byla jedním z vítězů. Stejně odpudivá v tomto směru jako ANO je ČSSD. Koalice těchto dvou stran nemůže projít bez podpory KSČM a přesto ji uzavírají,“ sdělil Kučera pro EuroZprávy.cz.

Komunismus i fašismus jsou zločinné režimy. Když má někdo tričko s hákovým křížem, je z toho pozdvižení. Když si vezmu tričko se srpem a kladivem, nestane se nic. Popírání holokaustu je trestné, popírání desítek milionů obětí komunismu nikoho nepohoršuje. Proč ten dvojí metr?
„Popírání holokaustu je sice trestné, ale antisemitismus, jako jeden z jeho zdrojů, se v celé Evropě rozmáhá. Oběti komunismu se už ani příliš nepřipomínají, mimo jiné proto, že komunisté a socialisté popírají, že by komunismus byl druhým typem totalitarismu a vykládají, že to bylo pouze období stalinismu, které mělo své  jisté oběti. A do toho ČT zakoupila a vysílála ruský seriál o vůdcích bolševického režimu, který záměrně ignoruje oběti oběti komunismu.Kdo tu tedy používá dvojí metr?“ okomentoval situaci pro EuroZprávy.cz docent Kučera.

Vstupte do diskuze (86)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Slovenský policejní exprezident Gašpar je poradcem Hamáčka

17.08.2018 19:48 Praha - Bývalý slovenský policejní prezident Tibor Gašpar, který kvůli vyšetřování vraždy reportéra…

K volbám do zastupitelstva Prahy se zaregistrovalo 29 uskupení

17.08.2018 19:31 Praha - Magistrát zaregistroval k volbám do zastupitelstva hlavního města 29 kandidátních listin,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama