Drahoš se nevybíravě pustil do Ovčáčka: Na to už se nedá ani slušně reagovat

Praha – Kauza tweetů Jiřího Ovčáčka o Sýrii pokračuje. O víkendu se mluvčí prezidenta Miloše Zemana dostal do sporu s celou řadou diskutujících – včetně válečného veterána. Hradní kancléř Vratislav Mynář sice uvedl, že Ovčáčkova slova prověří, nakonec ale dodal, že se postihu bát nemusí.

Přidejte svůj názor 55 komentářů

Volební štáb Jiřího Drahoše

Ovčáček na twitteru opakovaně komentoval sobotní útok na Sýrii. České novináře či pracovníky neziskových organizací ve svých příspěvcích obvinil, že vítají válku. Mynář ale tvrdí, že „celý Hrad" stojí jednotně za názorem Zemana a útok na Sýrii považuje za nešťastný a zbytečný. Jak podle něj tyto záležitosti dále Ovčáček komentuje „na svém soukromém twitteru", je jeho věcí. 

Ovčáčkův twitter, i když je uveden jako twitter mluvčího prezidenta a přestože na něm Ovčáček často sděluje oficiální zprávy Pražského hradu, Mynář považuje za soukromý.

Ovčáčka se na tweety ptali i novináři pořadu Newsroom České televize. Mluvčí Zemana ale tento pořad označil za „ totální dno české žurnalistiky“. Právě novináři ČT podle něj patří k těm, kteří by si válku mezi USA a Ruskem přáli. „S panem kancléřem jsme se ujednotili v jednotném názoru, že opravdu pan kancléř nebude stát na straně Miroslava Kalouska, Jiřího Drahoše nebo Jaromíra Štětiny, kteří na mě nevybíravým útokem útočili na sociálních sítích,“ uvedl Ovčáček.

Právě někdejší prezidentský kandidát Ovčáčka na twitteru kvůli slovům o Sýrii ostře kritizoval. „Tohle už je natolik absurdní divadlo, že se na to ani nedá slušně reagovat. Koho @PREZIDENTmluvci urazí příště? Moc skupin lidí už mu nezbývá... #ostuda,“ napsal exšéf Akademie věd ČR na twitteru.

Nelíbí se mu ani Mynářovo vysvětlení o twitteru hradního mluvčího. „Podle kancléře Mynáře je účet @PREZIDENTmluvci soukromou aktivitou Jiřího Ovčáčka. Kde tedy najdeme oficiální profil tiskového mluvčího? Někde na http://tass.ru?“ uvedl s odkazem na ruskou státní zpravodajskou agenturu.

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek šel ještě dál, když o Ovčáčkovi mimo jiné napsal. „Když mu dám přes hubu (což by bylo jistě na místě), bude se o mě zase psát, 'že jsem ztýral nevinného mladíka za otevřenou kritiku'.“

Vstupte do diskuze (55)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek poslal vzkaz z nemocnice. Topolánek zatím zpucoval ty, kteří si z…

16.08.2018 22:12 Aktualizováno Praha - Předseda klubu opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek se zotavuje z několikahodinové operace…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

16.08.2018 22:12 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

V Česku vznikla nová politická strana. Piráti se vůči ní ostře vymezili

16.08.2018 16:47 Praha - Na ministerstvu vnitra se registrovala Moravská a Slezská pirátská strana. Má oficiální…

Ondráček se vydání nebojí: Kartáček na zuby mám připravený, mohou si pro…

16.08.2018 16:39 Aktualizováno Praha - Poslanecká sněmovna dostala na stůl žádost. aby vydala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama