Další pohroma? Na ČSSD brzy praskne obří skandál, tvrdí Paroubek. Kdo by měl podle něj být ministrem vnitra?

Praha – Bývalý český premiér Jiří Paroubek se často a rád vyjadřuje na politická témata. Ve svém nejnovějším komentáři, jež byl uveřejněný na jeho blogu na webu Aktuálně.cz, odkrývá své názory na dění v ČSSD a na tahanice kolem obsazení ministerstva vnitra.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Jiří Paroubek

Paroubek tvrdí, že za éry Bohuslava Sobotky a Milana Chovance byli na ČSSD napojení kmotři. Ti podle něj stranu ovlivňovali a do velké míry určovali její politiku. V posledních dvou letech ji pak podle jeho názoru zcela ovládli.

„Několikrát v posledních měsících, tedy po volbách do sněmovny, jsem varoval před zničujícím vlivem kmotrů na politiku ČSSD za Sobotkova a Chovancova vedení. Radek Pokorný byl samostatnou bojovou jednotkou, byl přitom osobním přítelem, rádcem a poradcem premiéra Sobotky v jedné osobě. Stojí za celou řadou zvláštních obchodů, které probíhaly v posledních letech v jeho blízkosti.“ píše Paroubek.

Podle něj mohl vlivný advokát Radek Pokorný stát například za kauzou lithium. Právník tato nařčení ale odmítá. Podle Paroubka ale vše ukazuje na Pokorného zapojení. „Těžko si představit jinak výtečně pracujícího ministra průmyslu Havlíčka, že by sám od sebe byl ochoten podepsat nehoráznost takového rozměru, která hrubě poškodila soc. dem. několik dní před volbami.“ tvrdí expremiér.


Podle Paroubka se sice zdá, že je Pokorný pro tuto chvíli „vyřízený“, ale jeho jméno prý budeme v blízké budoucnosti slýchat velice často. Bude tomu tak prý v souvislosti s kauzou okolo privatizace OKD. Piráti a Hnutí ANO již chystají prosazení vyšetřovací komise, jež by měla okolnosti tohoto obchodu prošetřit. A podle Paroubka přesně v té chvíli vyjde najevo, že byl Pokorný do celého byznysu namočen. To dle jeho názoru opět velmi poškodí sociální demokracii.

Podle bývalého premiéra je též velmi zvláštní, s jakou vehemencí se Andrej Babiš brání tomu, aby ministerstvo vnitra dostala sociální demokracie. Podle něj je současný předseda ČSSD Jan Hamáček čistý a není nikterak napojen na různé vlivové skupiny, jež v minulosti podle Paroubka chod sociálně demokratické strany ovládaly. Dobrým kandidátem by podle něj byl Jeroným Tejc. Jeho jméno bývá v poslední době skutečně uváděno. Podle Paroubka by to, že se Tejc nelíbí „neschopnému Sobotkovi“, mělo být spíše doporučením. 

Vstupte do diskuze (49)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama