Okamurovi se rozpadá další strana? Lidé v SPD se hádají, bývalí straníci prozradili pikantní detaily

Praha - Je SPD v rozpadu? Ptá se dnešní Mladá Fronta DNES. Podle jejích zjištění stranou hýbají spory a prochází vlnou čistek, která jí má zbavit případných odpůrců Tomia Okamury nebo až příliš nezávislých osobností.

Přidejte svůj názor 90 komentářů

Tomio Okamura

Podle tajné nahrávky, kterou měla MF DNES získat, měla dvojka SPD v Pardubicích Jiří Langr, k později vyloučeným prohlásit „Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete.“ Co mělo být důvodem vyloučení? Podle vyloučených spor o letáčky, které z vlastní iniciativy dali vytisknout. Prý se může používat pouze jméno Tomia Okamury.

Skutečným důvodem pak měly být spory o místa na kandidátkách před podzimními volbami. „Jako malá děcka na pískovišti. Řeší se nesmysly, lidé, kteří si dovolí cokoliv říct, jsou vyhozeni. V našem okrese SPD v žádném případě nedá dohromady už ani kandidátku do voleb,“ vysvětluje podnikatel Jan Nový z Králíků, autor plakátů, ve kterých oznamoval svou kandidaturu za SPD.

Další vyloučená ze stejného důvodu, Natálie Kodýtková na nahrávce MF DNES tvrdí: "Za to, že jsem vylepila plakáty SPD, mě vyloučíte? Já jsem se ničím neprovinila, takže já mám svědomí čisté. Přísahám!“ O chvíli se do diskuse přidává s kritikou vedení a organizace strany další člen „Nikde v žádné organizaci jsem nezažil takových hádek jako v SPD. Jsem z toho zklamaný, jeden obviňuje druhého, pomlouvá a špiní.“ Předseda pardubické SPD, poslanec Jiří Kohoutek, se k celé situaci nevyjádřil.

Horší situace je v Brně. Zde po sporech bývalého starosty Starého Lískovce Petra Hudlíka a novopečené poslankyně Lucie Šafránkové, byla v únoru celá brněnská buňka. Za celým sporem měli být podle Hudlíka spory o kandidátky, kam chtěla dosadit Šafránková lidi z hnutí Slušní lidé a údajný nábor černých duší. Po těchto sporech celorepublikové vedení SPD své brněnské zastoupení zrušilo a v moravské metropoli a druhém největším městě České republiky nemá SPD buňku.  

Mluvčí SPD Michaela Dolenská se k věci nechtěla příliš vyjadřovat, na dotaz serveru EuroZprávy.cz pouze uvedla: „K vyloučení z naší strany může dojít pouze kvůli závažnému porušení jejích stanov. O vyloučení pak rozhoduje předsednictvo.“ Tomio Okamura se vyjádřil k věci na svém facebookovém profilu: "Dnešní kampaň o údajném rozpadu a sporech v SPD, vedená v Babišových médiích MF Dnes, rádio Impuls a iDNES, je lživá bublina vypuštěná na pokyn propagandistů hnutí ANO," podle Okamury jsou "Hnutí SPD, jeho vedení i Poslanecký klub jsou jednotní a pevní. Koncepčně prosazujeme program hnutí a hájíme základní zájmy naší země a našeho národa."

Připomeňme, že podobnou situaci předseda SPD Tomio Okamura již zažil v roce 2015. Po sporech o kandidátky a finance, nakonec Okamura, ze strany Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, sám odešel. Strana se přejmenovala na Úsvit – Národní Koalice. Po krachu v parlamentních volbách pak v březnu letošního roku ukončila činnost.

Vstupte do diskuze (90)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Zeman jednal se šéfkou Soudcovské unie. Systém výběru soudců drhne

17.07.2018 19:20 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jednal s šéfkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama