Je to ubohost, ale nejsme muslimové a nepůjde hodit bombu na herce. Okamura soptí kvůli hře, ve které Ježíš znásilňuje muslimku

Praha - Předseda SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu silně ohradil proti kontroverzní hře Národního divadla v Brně Naše násilí a Vaše násilí. V ní Ježíš znásilňuje muslimskou ženu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Tomio Okamura

"Nejsme muslimové a nikdo z nás nepůjde hodit bombu na herce, nebo autora téhle ubohosti. Je pouze k zamyšlení výmluva pořadatelů i autora, že perverzní hra má prý upozornit na problematiku Evropy a uprchlické krize, ignorace a strachu, a zamýšlí se nad otázkami, zda lidé truchlí nad oběťmi teroristických útoků v Paříži a Bruselu, stejně jako nad zemřelými v Bagdádu nebo Kábulu." uvádí ve svém komentáři Okamura.

Za skutečné původce násilného chování pak předseda SPD považuje především muslimy. Ti nejen že do Evropy přinesli vlnu terorismu, ale největšího násilí se dopouštějí i proti svým souvěrcům, "Mohu vnímat to, že obětí muslimského násilí jsou ponejvíc muslimové, ale není naše vina, že jsou muslimové. Obětí muslimské genocidy jsou po desetiletí blízkovýchodní křesťané, a pokud vím, nezajímá to nikoho z muslimů."

Jako opak muslimské ideologie, kterou Okamura považuje za "válečnou, nenávistnou a vražednou," staví učení Ježíše Krista: "Pokoušet se tuto (násilnou) roli  přisoudit Ježíšovi, který přinesl novou smlouvu, která oproti starému zákonu hlásí toleranci a lásku, je skutečné znásilnění - a to faktické historie. "

Proti hře se již dříve vyjádřil náměstek brněnského primátora  Petr Hladík (KDU-ČSL). Ten vyjádřil v otevřeném dopise pobouření mnoha lidí nad obsahem hry, která zasahovala náboženské cítění mnoha lidí a požádal o její stažení. To však brněnské Národní divadlo, s poukazem na tvůrčí svobodu, odmítlo. Hra bude uvedena na festivalu Divadelní svět Brno v květnu.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama