Kalousek se naštval: Babiš nám dělá ostudu ve světě, Zeman je agent, který nás zaprodává Rusům

Praha - Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se tvrdě pustil do premiéra v demisi Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana. Kritizuje je za to, jak ve svých výrocích hodnotí útok Západu na Sýrii. Oba podle něj poškozují zájmy České republiky.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Kalousek se na sociálních sítích zaměřil na to, jak Babiš reagoval na bombardování Sýrie. „Stanovisko ministra zahraničí (poměrně jasné) zaznělo v sobotu cca v 9 hod. Vzápětí jeho text @AndrejBabis retweetoval na svém účtu,“ připomněl, co se dělo v sobotu. Jenže v neděli Babiš tvrdil něco jiného.

„Dnes rázně popřel, “že by se jednalo o stanovisko vlády” a od textu se distancoval. Tohle si nezaslouží ani česká, ani světová veřejnost,“ rýpnul si šéf poslanců TOP 09.

Právě proto prý nemá pro Babiše ani kapku pochopení. „Dokážu si vážit politika, který má opačné názory než já. Co si ale máte myslet o chameleonovi, který v sobotu podpoří akci spojenců, přijme od nich poděkování za podporu a v neděli se od svého stanoviska rázně distancuje? Dělá nám ostudu v celém světě,“ nebere si servítky Kalousek.

Kvůli Sýrii navíc kritizoval i prezidenta Miloše Zemana. „M. Zeman rád zdůrazňoval, že podporuje D. Trumpa. Neříkal pravdu. Podporoval jen Putinovy naděje, do @realDonaldTrmpu vkládané. Když se ty naděje nenaplňují, je po podpoře. MZ je jen řadový agent, který prodává svou zemi Rusům a zrazuje naše spojence,“ uvedl na twitteru Kalousek.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Zeman jednal se šéfkou Soudcovské unie. Systém výběru soudců drhne

17.07.2018 19:20 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jednal s šéfkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama