Bylo by na místě dát Ovčáčkovi přes hubu. Kalousek a další se pořádně naštvali na Zemanova mluvčího

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček si utrhl na twitteru pořádnou ostudu. když tweetoval o Sýrii, urazil při tom jednoho vojáka. Právě za to se na něj lidé sesypali a nešetřili kritikou. Miroslav Kalousek dokonce mluví o tom, že by mu dal "přes hubu".

Přidejte svůj názor 163 komentářů

Jiří Ovčáček

Ovčáček svými slovy „vojenské řešení je vždy až to poslední“ rozpoutal na twitteru hodně ostrou debatu. „Jen bych připomněla, že útok podpořil i Jens Stoltenberg, a my součástí NATO ještě porad jsme. Než se vám na Hradě ty čakry pomotaj panikou ještě víc,“ připomněla mu jedna z diskutujících.

„Přestaňte tady planě žvanit a přejděte k činu. Zbraň do ruky a jděte bojovat do Sýrie!“ opáčil jí mluvčí Hradu. Uživatelka se ale nenechala odpálkovat a pokračovala ve výpadech. „Jen pro pořádek - potkáme se na stejné straně, nebo se tam vypravíte za ruskou delegaci?“ zajímalo ji. „Ztrácíte čas. Nedělejte hrdinku na Twitteru. Syrské bojiště Vás očekává,“ trval na své argumentaci Ovčáček. Tímto způsobem jejich „rozhovor“ ještě chvíli pokračoval.

Pak se do něj zapojil diskutující s přezdívkou Miroslav Kostal. „Koukám jedna dáma s argumenty a pan Ovčáček ztrácí nervy. Já se vsadím že nebyl ani na vojně, toho bych vedle sebe ve válce nechtěl,“ rýpnul si do Ovčáčka. I jeho ale mluvčí poslal do Sýrie. „Asad se třese hrůzou při představě, že proti němu vyrazí do boje místní bojechtivé osazenstvo Twitteru. Na Damašek!“ napsal mluvčí.

Jenže ani tento uživatel se nenechal jen tak urážet. „Já jsem na rozdíl od vás na misi byl. Viděl jste někdy na vlastní oči ustřelenou nohu? Že si dál a pořádnou práci nechte chlapům,“ setřel Ovčáčka. „Tak co tu ještě děláte? Proč už nemíříte do Sýrie?“ tázal se ho mluvčí.

V tu chvíli ale řadu lidí pořádně naštval. „Kapka Novičoku by tomu hradnímu tajtrlíkovi prospěla,“ uvedl v reakci jeden z uživatelů. „Ovčáčku, ty jsi nebetyčnej kretén,“ přidal se další. „Říkám se vší zodpovědností, že ten, kdo dá tomuhle hovadu práci v době po Zemanovi, je stejné hovado jako on. Pokud neskočí v kriminále, tak jediné jeho místo je někde pod mostem,“ uvedl jiný.

A zapojil se i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Chápu Vaše rozhořčení. Leč ten pán to dělá z vůle svého šéfa, kterého většina národa zvolila prezidentem ČR. My na něj kompetenční vazbu nemáme. A když mu dám přes hubu (což by bylo jistě na místě), bude se o mě zase psát, 'že jsem ztýral nevinného mladíka za otevřenou kritiku',“ posteskl si poslanec.

Vstupte do diskuze (163)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Zeman jednal se šéfkou Soudcovské unie. Systém výběru soudců drhne

17.07.2018 19:20 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jednal s šéfkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama