Je to kretén, zaútočil muž na Ovčáčka. Ujeli vám nervy, jste chudáček a nemůžete mě urazit, setřel ho mluvčí

Praha - Celý den situaci v Sýrii na sociálních sítích komentuje mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Netají se tím, že s krokem USA, Francie a Velké Británie nesouhlasí. Dokonce se kvůli tomu s některými uživateli twitteru dostal do ostré slovní přestřelky.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Jiří Ovčáček

„Vojenské řešení je vždy až to poslední,“ reagoval hned ráno na zprávy o Sýrii Ovčáček. Pak zkritizoval ty, kteří útok podpořili. „Nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii. Stále ale hledají velitele. Nějaký tip?“ zajímalo ho.

Jeho slova ale řadu lidí pěkně rozzuřila. A Ovčáček se s některými pustil do slovní výměny, „Co tu ještě děláte? Proč už nemíříte do Sýrie?“ ptal se těch, kteří mají na věc odlišný názor než on. „Asad se třese hrůzou při představě, že proti němu vyrazí do boje místní bojechtivé osazenstvo Twitteru. Na Damašek!“ smál se jim.

Jednomu z diskutujících došla trpělivost a tak Ovčáčkovo chvolání a výroky okomenoval slovy: „Ten člověk je kretén.“ I s ním ale udělal mluvčí krátký proces. „Nějak Vám ujely nervy. Takoví chudáčci, jako Vy, mne nemohou urazit. Jen si odplivnu,“ odpověděl mu Ovčáček.

Pak vesele pokračoval ve zveřejňování komentářů. „Ve 30. letech 20. století byla paralyzována Společnost národů. Jak to dopadlo, víme. Teď byla paralyzována OSN. Jak to dopadne, víme,“ varoval mluvčí.

„Přátelství a spojenectví musí být založeno na pravdě a faktech. Pokud je založeno jen na slepé víře, stává se modlářstvím,“ přidal další glosu mluvčí.

Celý útok v Sýrii podle něj přinesl jediné. „‪Velmoci si poměřily síly a to je vše. Spokojené USA, spokojené Rusko, spokojená Francie a spokojená Velká Británie,“ dodal hradní mluvčí.

Vstupte do diskuze (71)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama